BALONLA SİMLİ İPTEN TOP SÜS YAPACAĞIZ

Balonla ipten sarkaç top yapmak

Bu tür çalışmaları eminim ki daha önce de görmüş veya belkide yapmışsınızdır. Ama bu sanki farklı gibi geldi bana. Çünkü ağaç üzerine işlenmiş bir çalışma. Bu arada kurumuş ağaç dalları da işe yarıyormuş onu gördük.

Balon kullanarak simli ipten harika bir sarkaç süs yapacağız arkadaşlar. Bu tür süs çalışmaları aslında satılıyor. Güzel de paralara satılıyor emin olabilirsiniz. Ancak hem para vermemek hem de bende yaparım diyenler için paylaşmak istedim.

Bu tür el yapımı süs çalışmaları çok seviyorum. Hem kolay yapabiliyoruz. Hem de güzel vakit geçirmemiz için birebir güzel bir hobi çalışmasıdır diyebilirim hanımlar. Yapılışı için bize birkaç malzeme gerekecek ;

  • balon.
  • yapıştırıcı.
  • makas.
  • hasır ip.
  • sim.
  • kurumuş dallar.

Malzemeleri kendinize göre değiştirebilir ve özelleştirebilirsiniz hanımlar. Öncelikle balonu şişirip belli bir boyuta gelince ağzını bağlıyoruz. Daha sonra üzerini yapıştırıcı sürüp hemen sonrasında hasır ipi resimde gözüktüğü şekilde dolamanız gerekiyor.

Bir süre sonra donunca, balonu patlatıp parçalarını içinden çıkarabilirsiniz. Bu çalışmayı yaparken yapışkanlı iken simleri dökseniz iyi olur. Bu sayede sonradan tutmayabilir onun önüne geçmiş olursunuz.

Kurumuş ağaç dallarını bir vazoya koyabilir ve daha sonra küçük iplerle yaptığınız sarkaç top süsleri bağlayıp asabilirsiniz. Gördüğünüz gibi çalışma çok kolay ve hemen yapıp evinizde süs amaçlı kullanabilirsiniz.

Bu tür güzel çalışmaları dekorasyon kategorimizde paylaşmıştık. İncelemeyi ihmal etmeyin. Kolay gelsin iyi günler.

DIY making string ornaments
DIY making string ornaments

source: https://www.femina.mk

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu