BASİT BEBEK PATİĞİ

Kolay patik modeli arayanlar için çok beğendiğim basit bir çalışmayı önünüze getirmek istedim. Bebek görmeye giderken yanınızda götürebileceğiniz kolay bir patik modeli çalışmasıdır. Zorlanmadan yapacağınız patiğin açıklamasını altta yazdım.BASİT BEBEK PATİĞİ

Bir gün bile sürmeden kısa sürede bitireceğiniz örgü bebek patiğini gerekli malzemeleri temin ettikten sonra hemen şimdi yapmaya başlayabilirsiniz. Kolay patik için malzemeler şöyle ; Renk seçimi size ait istediğiniz rengi tercih edebilirsiniz. Örgü ipi, akıllı ip yada evinizde kalan iplikleri de kullanabilirsiniz. Yine 2,5 numaralı örgü şişi lazım.

Basit patik tarifi

Yapılışına geçmeden önce kurdele gibi malzemeler de kullanarak yapacağınız patiği daha da güzel bir hale getirebilirsiniz. Yapımı şöyle ; ilk olarak örgü şişleriyle 54 ilmek atıp başlayacaksınız. 6 sıra boyunca ise haroşa örgü yapacaksınız. 7. sıra itibariyle de patiğe kurdele geçirmek için delikleri oluşturacaksınız.

Bunu ise 2 ilmek kes ve 1 ilmek artır örneği ile 1 sıra devam ederek tamamlayacaksınız. Delikli sıra üstüne 2 sıra haraşo örüp örgüye devam edeceksiniz. Devam etmiş olduğunuz 22 ilmek haroşa örüp, daha sonra da diğer renk ipi bağlayacaksınız. Bu iple de 10 ilmeği örüp, 10. ilmeği yanındakiyle birlikte beraber alıp keseceksiniz.

Hemen orta kısmı hep 10 ilmek olacak ve farklı renk iple devam etmeli, yanlarından hep keseceksiniz. 2 yandan da 13’er ilmek ve ortada ise 10 ilmek kalınca diğer iple 2 sıra haroşa öreceksiniz.

basit-bebek-patigi
basit-bebek-patigi

Sonrasında ise 2 ilmek kes yapıp 1 artır yöntemiyle patiklere bağcık takacağınız delikli 1 sıra daha örüp, 4 sıra resimdeki model için pembe ip ve 4 sıra da beyaz iple haroşa öreceksiniz. Tüm ilmekleri ise tek seferde keserek patiği tamamlayacaksınız. Patik alt kısmı için kurdele ve bağcıkları da ekleyip, patiğin son halini vermiş olacaksınız. Umarım bu güzel ve kolay patik modelini beğenmişsinizdir. Güle güle kullanın.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu