BEBEKLER İÇİN SİNCAP BERE MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile sincap bere modeli yapımı

Bebekler için yapılmış oldukça kullanışlı ve kolay olan sincap bere modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile vereceğim bu bere modelini her yaştan çocuklar için yapabilirsiniz. BEBEKLER İÇİN SİNCAP BERE MODELİ YAPIMI

Bugün sizlere 1 yaş için yapılmış bir bebek beresi göstereceğim. Ama dilerseniz video içerisinden bu berenin detaylı yapım aşamasını öğrenip daha büyük bir bere modeli de yapabilirsiniz. İki renk ip ile yapılan bu berenin yapımına tepe kısmından başlanmış. Video içerisinde bere modelinin yapım detayları açıklandığı için bereyi daha büyük nasıl yapabilirsiniz buradan öğrenebilirsiniz.

Bebek bere modeli yapımı için iki farklı renkte bebe yünü kullanılmış. Şiş olarak ise 3,5 numaralı misinalı şiş kullanılmış. Burada iki renk kullanılsa da dilerseniz tek renk ile de yapabilirsiniz. Lastik kısmını da bere ile aynı renkte yapıp sadece ponponu farklı renkte yapabilirsiniz.

Bere modeli yapımına krem rengi ip ile tepe kısmından başlanmış. Tepe kısmında sanki dilimli şekilde bir görünüm oluşturulmuş. Burada düz bir örgü modeli yapılıyor. Daha sonra ise berenin lastik kısmı yapılmış. Bere modeli yan tarafından dikilip tamamlanıyor. En sonunda ise tepe kısmına bir ponpon yapılmış. Şiş örgüsü ile yapılan bu berenin yapımı çok basit zaten videodaki anlatımda detaylar açıklandığı için zorlanmadan bere modelini yapabilirsiniz.

Sincap bere modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCXaya44nFXaDJ-dC04Z9WDg

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu