BEŞ ŞİŞLE ÇORAP ÖRME

5 şişle örgü çorap yapımı

Örgü çorap veya patik ne derseniz deyin. Şişle yapılınca her zaman güzel oluyor. Hem el yapımı hem de örgü işi olunca, işte o zaman yapılan iş ne olursa olsun seviliyor hanımlar. Bu yazımda sizlere paylaşacağım çalışma 5 şişle örgü patik veya çorap yapılışı diyebiliriz. Anlatımlı çalışmayı iki renk iple yapılmış.BEŞ ŞİŞLE ÇORAP ÖRME

Daha önce tığ işi örgü çorap yapımıyla alakalı paylaşımlarda da bulunmuştuk. Ama bu şişle yapılıyor ve 5 şişle yapılıyor. Öğrendikten sonra çok güzel çoraplar veya örgü patikler hazırlayarak bebeleri sevindirebilirsiniz. Bebeği olanlara yeni doğan patiği hazırlayabilirsiniz.

bes-sisle-corap-orme

Örnek resimde gördüğünüz gibi 3 farklı çeşidi yapılmış. Siz isterseniz sevdiğiniz iki rengi kullanarak yapmaya başlayabilirsiniz. Modeli kavradıktan sonra 5 şişinizi hazırlayacaksınız ve hemen başlayacaksınız. Öğretici video hem kolay anlatıma sahip. Hem de kısa sürede kavrayıp hemen yapımına başlayacağınız örneği görenler de çok sevecek hanımlar.

Beş şişten çorap örme

Yapılan bu güzel örgü çorap çalışmasını 1 saatte tamamlayabilirsiniz. Hatta eliniz çabuk ise yarım saatte de bitirebileceğinizi söylemek isterim. Ama benim gibi sizde çayınızı demleyin ve 5 şişle örülen bebek patiğini veya çorabını keyfini çıkara çıkara örebilirsiniz.

Güzel patik modelleri ve çorap çalışmalarını fazla fazla sitemizde bulabilirsiniz hanımlar. Sizlerde böyle güzel örgü çoraplar hazırlıyorsanız bize mutlaka gönderin. Sosyal medya adresimizden bize ulaştırırsanız seviniriz. Şimdi sizleri diğer çalışmalarla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu