BİR SAATTE ÖR GİY KADİFE İPLE PANDUF YAPIMI

Kadife iple panduf yapımı için bugün sizlere hem yapımı çok kolay olan hem de kış aylarında aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz bir tasarım göstermek istiyorum. Elinizde kadife ipleriniz varsa bir günde bu patikleri yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

BİR SAATTE ÖR GİY KADİFE İPLE PANDUF YAPIMI

Kadife ipler ile yapılan patikler hem yumuşacık oluyor hem de sıcak tutuyor. Özellikle evde günlük kullanım için bu patikleri yapabilirsiniz. Sadece kendinize değil çocuklarınız için de bu patikleri yapabilirsiniz. Uygun renklerde ipler seçildiğinde bu patikler erkekler içinde yapılabilir.

Kadife iple bot patik yapımı için burada hazır bir keçe taban kullanılmış. Hazır keçe tabanlar ile yapılan patiklerin tabanları sağlam olduğu için uzun süre kullanılabiliyor. Birde hazır keçe taban ile örüldüğünde taban örmek için ayrıca zaman ve emek harcamamış oluyorsunuz. Buda size kısa sürede birçok patik yapma şansı veriyor.

BİR SAATTE ÖR GİY KADİFE İPLE PANDUF YAPIMI

Hazır keçe tabanı tuhafiyelerden bulabilirsiniz. Her ayak numarası için keçe taban bulmanız mümkün. Birde kalınlık olarak da farklı tabanlar var. Burada hazır keçe taban üzerine patik yapıyorsanız ilk başlama aşamasına dikkat etmelisiniz. Birde keçe taban üzerine yaparken ilk başta biraz zorlanabilirsiniz. Eliniz alıştıkça rahatlıkla örebilirsiniz.

Bir çift patik yapımı için burada 2 yumak kadife ip kullanılmış. Tığ olarak ise hem kadife uygun kalınlıkta hem de keçe tabanın içerisinden ilmek alınırken kolaylıkla ilmek alabileceğiniz bir tığ seçmelisiniz. Burada 4 numara tığ kullanılmış.

BİR SAATTE ÖR GİY KADİFE İPLE PANDUF YAPIMI

Kadife iple panduf yapımı için burada video içerisinde ilk başlama aşamasından başlayarak her bir detay açıklanmış. Taban içerisinde bulunan deliklere nasıl batılıp ilmek alınması gerektiği açıklanmış. Burada deliklerin sayısı oldukça önemli olduğu için videoda verilen anlatımı dikkatli takip edin. İlmek alındıktan sonra patiğin yapımına başlanmış. her sırada yapılan işlem ile bot şeklinde evde rahatlıkla kullanılabilecek bir panduf yapılmış.

Kadife iple panduf yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@orenhanim

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın