BOHEM HIRKA YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şiş örgüsü ile yapılmış çok renkli bohem hırka yapımı

Daha önce sizlere kış aylarında kullanabileceğiniz farklı hırka modelleri göstermiştim. Bugünde yine sizlere şiş örgüsü ile yapılmış olan bohem hırka modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu hırkanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz. BOHEM HIRKA YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şiş örgüsü hırka modeli yapımında burada hırkayı farklı kılan kullanılan ipler olmuş. Hırkanın yapımında basit bir şiş örgüsü kullanılıyor. Burada tam 9 farklı renkte ve özellikte ip kullanıldığı için hırka modeli çok şık olmuş.

Hırkanın yapımında kullanılan 9 farklı ipin dışında şiş olarak ise 9 numara şiş kullanılmış. Bu şekilde salaş bohem tarzı bir hırka modeli elde edilmiş.

Bohem hırka modeli yapımında düz örgü yapıldığı gibi haroşa örgüde yapılmış. Burada örme işleminde herhangi bir model sırası gözetilmemiş. İstenilen şekilde hırka modeli yapılmış.

Hırkanın yapımına arka taraftan başlanmış. 76 ilmek alınarak başlanan hırka tek parça halinde işlenip yaka kısmına gelince burada kol kısımları ve yaka kısımları ayrılarak ön kısmın yapımına geçilmiş. Hırkanın ön kısımları da ayrı ayrı örüldükten sonra kol kısımlarının yapımına geçilmiş.

Burada bohem hırka yapımında yaka kısımlarındaki detayları öğrenmek için yine videodaki anlatımın takip edilmesi gerekir. Hırka diz boyuna kadar örülerek tamamlanmış ve salaş bohem tarzı bir hırka elde edilmiş.

Bohem hırka modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=pN1YFNdRQrA

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın