BONCUK BAŞLAMA TEKNİĞİ İLE LORA BEBEK BERESİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile lora bebek beresi modeli yapımı

Lora bebek bere modeli için bugün sizlere yapımı çok şık ve oldukça basit olan bir tasarım göstermek istiyorum. Farklı bir başlama tekniği uygulanarak yapılan bu bere modelinin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bere modelleri için bugün sibere kız bebekler için şiş örgüsü ile yapılmış bir örnek göstereceğim. Lora bere veya diğer adıyla İngiliz beresi olarak adlandırılan bu bere modeli kız çocuklarına çok yakışıyor. Her yaştan kız çocuğu için yapacağınız bu bere modelini elbiseler ile kombinleyip kullanabilirsiniz. Burada bere modeli yapımı için farklı bir başlama tekniği olan boncuk başlama tekniği kullanılmış. Hem bu başlama tekniğinin yapım aşaması hem de berenin yapım detayları video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış.

lora bebek bere modeli2

Lora bebek beresi yapımı için Nako Elit Baby markalı ipten mavi ve beyaz renkte bir ip kullanılmış. Şiş olarak ise 4 numara şiş kullanılmış. Elinzide bulunan bebe yününü veya bere yapmaya uygun olan bir diğer ipi kullanabilirsiniz.

Bere modeli yapımına başlarken dediğim gibi boncuk başlama tekniği kullanılmış. Bu teknik için ilmek almak işlemi yapılırken farklı bir uygulama yapılıyor. Buraya dikkat etmelisiniz. Burada anlatılan başlama tekniğini öğrenip daha sonra dilediğiniz farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Berenin ilk başlama kısmı size zor gibi görünebilir ama videoda en ince ayrıntısına kadar açıklanmış.

Lora bebek bere modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu