CAM KAVANOZLA LAMBA NASIL YAPILIR?

Evde evinizi güzelleştirecek güzel çalışmalar yapabilirsiniz. Kendin yap alanında evde dekorasyon eşyası yada dekoratif süs olarak da sayılabilecek güzel bir çalışmayı sunmak istiyorum. Kısa sürede kavrayıp aynısını yapabilirsiniz.CAM KAVANOZLA LAMBA NASIL YAPILIR?

Cam kavanozlar hepimizin evinde vardır. Çoğu zaman lazımlık, içerisine birşey koyup dolapta saklama kabı olarak kullanırız. Cam kavanozdan lamba yaparak evinizde güzel bir ambiyans yakalayabilirsiniz.

Yapımı gayet kolay olan çalışmayı tarif etmeye çalışacağım. Bende bir boşlukta kendi evim için yapmayı düşünüyorum. Öğrendiğimiz iyi oldu.

cam-kavanozla-lamba-yapimi
cam-kavanozla-lamba-yapimi

Cam kavanozda bulunan kapağa küçük delikler açacaksınız. Delik açma işlemini çivilerle yapabilirsiniz. Delikleri yuvarlak şeklinde resimlerde gördüğünüz gibi yapmaya çalışın.

cam-kavanozla-lamba-yapimi

Daha sonra duyu yerleştirerek kavanozu lambası takılı bir şekilde kapatmanız yeterli olacaktır. Yapımı gayet kolay ve dikkat etmeniz gereken lambanın kablosunu kestirmeyin. Şase yapabilir ve elektrik çarpması yaşayabilirsiniz. Buna dikkat etmenizi öneriyorum.

cam-kavanozla-lamba-yapimi

Son karedeki gibi renkli kavanozlar tercih ederek evinizi güzelleştirecek lambalar yapabilirsiniz. Ancak önerim sade kavanozu süslemek olacak. Çünkü ben öyle yapacağım. Sevdiğim renk pembe ve pembe boyayla önce kavanozun içini boyadıktan sonra ki bunu da içine boyayı döküp, daha sonra ters çevireceğim ve donmasını sağlayacağım.

Sonra simle süsleyerek cam kavanoz lamba çalışmasını şekillendireceğim. Sizlere de önerim bu tür süsleme fikirleri ile bu güzel standart çalışmayı daha güzel yapmanız olacak. Evinizi güzelleştirmek sizin elinizde. Şimdilik görüşürüz.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu