ÇAPRAZ DESENLİ TIĞ İŞİ PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi çapraz desenli patik modeli yapımı

Bugün sizlere çok güzel bir patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim tığ işi patik modeli kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz çok şık bir model.ÇAPRAZ DESENLİ TIĞ İŞİ PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Sizlerle yeni patik modellerini paylaşmaya devam ediyorum. Bugün sizlere tığ ile yapılmış olan bir patik modeli göstereceğim. Daha önce sizlere şiş örgüsü ile yapılmış olan patik modelleri de göstermiştim. Bu modellere de göz atabilirsiniz.

Tığ işi patik modeli yapımı için 5 numara tığ kullanılmış. İp olarak ise patik ipi kullanılmış. Siz elinizde olan örgü iplerini de kullanarak bu patik modelini yapabilirsiniz.

Burada gösterilen çapraz desenli patik modeli uç kısımdan başlanıyor. İlk önce bir sihirli halka yapılmış ve etrafına 13 tane ikili trabzan yapılmış. Daha sonra birkaç sıra trabzan yapıldıktan sonra oluşan bu sıranın üzerine de modelin kurulumu yapılmış.

Çapraz desenli patik modeli yapılırken burada aslında basit tığ işi teknikleri kullanılmış. Videoda verilen anlatıma dikkat edildiği zaman buradaki gibi güzel bir patik modeli yapılabilir.

Patiğin sadece uç kısmında çapraz desenler yapılmış. Patiğin uç kısmı tamamlanınca diğer kısımları ve topuk kısmının yapımına geçilmiş. Burada ise sadece trabzanlar yapılarak patik modeli tamamlanmış.

Tığ işi patik modeli bu şekilde yapılarak tamamlanmış. Videoda yer alan anlatıma dikkat ederseniz kısa sürede bu patik modelini yapıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Çapraz desenli tığ işi patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu