ÇEYİZLİK DANTEL MUTFAK PEÇETE ÖRNEĞİ

Çeyizlik dantel peçete modeli

Çeyizlik hazırlamak üzere iseniz önerdiğim güzel bir örneği paylaşmak istedim. Nette karşılaştığım bu güzel modelin kısaca tarifinden de yararlandım diyebilirim. Anlatımı detaylı veya video olarak yok. Ama tarif vermeye çalışacağım arkadaşlar. Çeyizlik dantel peçete örneği yapılışına devam ediyoruz.

Öncelikle bu çalışmayı yapabilmeniz için neler lazım onlara bakalım. İlk olarak 1 tane 100 gram dantel ipliğiniz olmalı. Bunu kolayca alabilirsiniz. Daha sonra 21 numara dantel tığı olması lazım. Bunları elde ettikten sonra başlayabilirsiniz.

İlk olarak bu çalışmada 20 zincir çekilerek başlanmış. 20 zincir üstüne 10 tane de kutucuk yapılmış. Bu şekilde yapılarak örüldüğünü görebilirsiniz. Daha sonra bu kutucukların içine ise dolgu yapılmış. Dolgu yaparak işleyeceksiniz.

Danteli ise artırarak işleyeceksiniz. Dantel örenler iyi bilirler. Dolgu ve birit yapıp, danteli örmeye devam edeceksiniz. Tam 12 tane mutfak peçetesi yapmanız yeterli olacaktır.

Bunu yaparak buzdolabı üstünde kullanabilirsiniz. Yine fırın üstünde örtü olarak değerlendirebilirsiniz. Dantele kumaş geçirerek de kullanabilirsiniz. Çeyizlik olarak yapıp saklayabilir ve kızınıza yada oğlunuza saklayabilirsiniz.

Hatta dantel peçete örneğinden fazla fazla yapıp satarak para dahi kazanabilirsiniz hanımlar. Evde dantel yapan çok arkadaşım var. Hatta onlara da yayınlayınca paylaşacağım. Onlar da eminim ki beğenecekler.

Sizler de beğendiyseniz paylaşırsanız mutlu olurum. Resmi netten aldım. Aldığım yeri unuttum ama yine de kim çektiyse ve paylaştıysa Allah razı olsun diyelim. Teşekkür edelim.

Evet hanımlar bir başka güzel dantel örgülerinde görüşmek dileğiyle… Kolay gelsin güzel çeyizlik dantel örneklerini araştırıyorum. Yapılışının yanı sıra modellerini de bulunca yayınlayacağım. İyi günleriniz olsun.

Beyaz Dantel Mutfak Peçetesi Yapımı
ÇEYİZLİK DANTEL MUTFAK PEÇETE ÖRNEĞİ

not : resim alıntıdır.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu