ÇEYİZLİK KOLAY LİF MODELİ YAPIMI

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için kolay lif modeli yapımı

Lif modelleri için sizlere bugün yapımı oldukça basit olan kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz çeyizlik kolay lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için yeni ve farklı lif modellerini buldukça göstermeye çalışıyorum. Bugün göstereceğim lif modeli tığ işine yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bir tasarım olmuş. Lif modeli yapımında oldukça güzel şeker pembesi bir lif ipi kullanılmış. Tek renk ipler ile bu lif modeli çok güzel olacaktır. Tığ olarak 6 numara tığ kullanılmış. Siz elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz.

ceyizlik kolay lif modeli6

Yuvarlak kolay lif modeli yapımı için zincir çekilip bir yuvarlak yapılmış. Yapılan bu yuvarlağın içerisine 12 tane kutular ile yuvalar yapılmış. Daha sonra yapılan bu yuvaların içerisine ise fıstıklar yapılmış. Burada yapılan fıstıkların yapımı biraz farklı olmuş. Yuva içerisine batılıp 4 tane atılıp fıstık yapılmış ve bir sonraki sıraya da aynı şekilde fıstıklar yapılıp bir arada çekilmiş. Bu şekilde daha büyük bir fıstık yapılmış.

Lif modelinin orta başlangıç kısmı biraz farklı yapılmış. Burada orta kısımda sanki bir yaprak görünümü oluşturulmuş. İlerleyen sıralarda ise fıstıklar yapılıp ilerlenmiş. Ama burada dilimler oluşturulmuş. Aradaki zincirler ile model hem büyültülmüş hem de dilimler oluşturulmuş. Lif modeli istenilen büyüklüğe gelinceye kadar bu şekilde fıstıklar yapılarak devam edilmiş.

Çeyizlik yuvarlak lif modeli için istenilen büyüklük yapıldıktan sonra ise her bir dilimin uç kısımları ayrı ayrı örülmüş. En son ise kenar kısımlarının işlemesi yapılarak lif modeli tamamlanmış. Lif modelinin yapımı çok ama çok basi.t Video içerisinde de her bir sıra detaylı bir şekilde çok güzel anlatılmış. Burayı takip ederseniz bir gün gibi kısa bir sürede dahi bu lif modelini yapabilirsiniz.

Çeyizlik kolay lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCR3FYnqCpMB7vQTgaLUlXig

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu