ÇEYİZLİK KOLAY BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şiş örgüsü ile yapılmış çeyizlik bayan patik modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılmış kolay bir patik modelinin yapılışını sizlere göstermek istiyorum. Çeyiz hazırlıkları yapanlar bugün göstereceğim şiş örgüsü patik modeline mutlaka göz atmalılar. Patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz. ÇEYİZLİK KOLAY BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık iki renkli bir patik göstermek istiyorum. Bugün göstereceğim çeyizlik patik modeli şiş örgüsü ile yapılmış olan bir model. Tığ ile yapılmış olan patik modellerine göz atmak isterseniz sitemizde yer alan patik işi kategorisine göz atarak değişik modelleri görebilir ve yapabilirsiniz.

Çeyizlik patik modeli yapımı için burada iki tane renk kullanılmış. Patiğin tamamında açık bir kahverengi ip kullanılırken ön kısmındaki renkli kısım için ise pembe bir ip kullanılmış. Patiğin ön tarafında ise pembe ip ile küçük bir çiçekte yapılmış.

Patik yapımı için 22 ilmek alınarak yan kısımdan başlanmış. Patiğin yan kısmı haroşa şeklinde örüldükten sonra ön kısmın yapımına geçilmiş. Burada pembe ip ile örgü yapımına devam edip sanki dilimli bir görünüm oluşturulmuş. Daha sonra ise patiğin diğer yan kısmı yapılarak patiğin üst kısmı tamamlanmış.

Şiş örgüsü patik modeli için üst kısım tamamlandıktan sonra ise taban kısmının yapımına geçilmiş. Burada yine şiş örgüsü yapılarak ve ilmekler toparlanarak bir taban oluşturulmuş.

Çeyizlik kolay bayan patik yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPJ5Y7or7feW7u2eXAvZTQA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu