ÇEYİZLİK PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi gösterişli çeyizlik patik modeli

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün yine çok şık ve gösterişli bir patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Tığ ile yapılan bu patik modeli çeyizler içerisinde dikkat çekecek bir model. Oldukça basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu patiği bir günde tamamlayıp çeyiziniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Çeyizlik patik modeli yapımı için Ören Bayan Dora marka ip kullanılmış. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış. Patiği yaparken burada olduğu gibi iki renk ip kullanırsanız çok şık bir patik yapabilirsiniz.

ceyizlik patik modeli2

Burada yapılan patik modeli 37 numara için oldukça uygun bir model. Dilerseniz burada yapılan anlatıma dikkat edip daha büyük bir patik modeli yapabilirsiniz. Patik yapımı için uç kısımdan başlanmış. Klasik tığ işi patik ucu başlama tekniği kullanılıp trabzanlar yapılarak modelin kurulumu gerçekleştirilip arttırmalar yapılarak patik ucu yapılmış.

ceyizlik patik modeli3

Çeyizlik patik modelinin uç kısmı yapıldıktan sonra model kurulum aşamasına geçilmiş. Burada yine çok basit bir tığ işi tekniği kullanılıyor. Burada dikkat edeceğiniz detay videoda verilen anlatımı takip ederek modelin doğru bir şekilde sayıları ile kurulmasını sağlamak. Buraya dikkat ederseniz burada olduğu gibi şık bir patik modelini yapıp çeyiziniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Çeyizlik patik örnekleri için sitemizde yer alan diğer patik modellerine de göz atabilirsiniz. Daha önce sizlere farklı patik modelleri göstermiştim. Tığ ile yapılan patik modellerinin yanı sıra şiş örgüsü ile yapılan patik modellerinin detaylı yapım aşamalarını da sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Çeyizlik patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCAV_N2k8ZODJYVnKh0PhlwA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu