ÇEYİZLİK PİKE TAKIMI DANTEL MODELİ YAPIMI

Tığ işi gösterişli bir pike takımı dantel modeli yapımı

Dantel modelleri için bugün size harika bir pike takımı dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Kullanılan ipleri ve modeli ile oldukça dikkat çekici olan bu dantel modeli tam çeyizler içerisine eklenebilecek bir tasarım. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. ÇEYİZLİK PİKE TAKIMI DANTEL MODELİ YAPIMI

Çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz pikeleri sade bırakabileceğiniz gibi dantel işleri ile de süsleyebilirsiniz. Bence kesinlikle çeyiz içerisinde bu şekilde dantel ile süslenmiş bir takım olmalı. Bu takımlar çeyizi daha ağır ve gösterişli gösterecektir. Benim bugün sizlere göstereceğim model de tam çeyizlik çok şık ve görenlerin dönüp dönüp bakacağı bir tasarım. Videoda modelin her bir detayı açıklandığı için zorlanmadan bu modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi pike dantel modeli için sarı simli ip ve krem rengi dantel ipleri kullanılmış. Burada isterseniz simli ip yerine sade bir ipte kullanabilirsiniz. İp rengini kendi zevkinize göre ve kullandığınız pike örneğine göre değiştirebilirsiniz.

Dantel modeli yapımı için öncelikle bir zemin yapılmış. Burada kenar dantelinde olan direkler üzerine zincirlerden küçük kare kutular yapılmış. Bu şekilde istenilen boyutta bir zemin hazırlanmış. Daha sonra üst kısma ortası simli ip ile yapılan çiçek modelleri yapılmış. Burada üç sıra çiçek modeli yapılmış. Bu modeli havlu kenarına yapacaksanız iki sıra olarak da çiçekleri yapabilirsiniz. Model aşama aşama ilerliyor ama çok basit bir model. Videoda verilen detaylara dikkat ederseniz sorun yaşamdan kısa sürede bu modeli yapabilirsiniz.

Pike takımı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=UaaRTMqJGrU

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCwyJxSMpmrJ2xXBgzR_bjmA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu