ÇEYİZLİK TIĞ İŞİ YELEK MODELLERİ

Çeyizlik hazırlamayı düşüneceğiniz veya örmeye başladıysanız fikri amaçlı birçok tığ işinden yelek örneklerini paylaşayım dedim. Ben de bir zamanlar örmüş ve kırmızı güzel bir tığ işi yeleğim vardı. Hatta galeri de aralarında kırmızı olana çok benziyor.ÇEYİZLİK TIĞ İŞİ YELEK MODELLERİ

Beğeneceğiniz modeller olabilir. Hatta bazıları şemalı verilmiş. İşinize yarayabilir. Tığ işi yelek tariflerini sitemizde paylaşmıştık. Bu sefer anlatım değil de sizlere fikir vermesi amacıyla paylaşmak istedim. Hem de beğeneceğiniz modeller olabilir.

Tığ işi çeyizlik yelekler hazırlayabilir veya hazır kışın gelmesiyle de giyeceğiniz yelekler hazırlamalısınız. Örmeyi bilmiyorsanız da ören birisine bu modelleri gösterebilir ve başlamasını isteyebilirsiniz. Tığla yelek örüm işi kimisine zor gelebilir. Ancak sitemizde tarifleriyle birlikte paylaşıyoruz.

Tığ işi yelek örnekleri

Altta bulunan benzer yazılar ekranında öğretici aşamalı yelek yapımına ilişkin birçok örneğe ulaşabilirsiniz. Onları mutlaka inceleyin ve öğrenerek sizde kendiniz kendinize tığ işiyle yelek örmeye başlayın.

Tığla yapılan yelek modelleri yıl kaç olursa olsun her zaman tercih edilecektir. Her ne kadar teknoloji gelişse artık giysileri makineler yapsa da el emeği göz nuruyla yapılanların yerini tutmaz. Hatta bir dönem gelecektir ki el emeği göz nuru bu güzel yapıtlar altından daha değerli olacaktır.

Ancak zamane gençleri ve günümüz insanı şimdilik bu tür el işi çalışmalarına pek önem vermiyor gibi gözüküyor. Ama araştıracak olursanız hemen hemen her Türk evinde tığ işinden yapılmış yeleklere rastlayabileceğinizi söyleyebilirim. Şimdilik benden bu kadar beğendiğiniz modeli yazın araştırıp, nasıl yapıldığını öğreneyim size sunayım. İyi haftalar hanımlar.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu