ÇEYİZLİK TIĞ İŞİ ŞAL YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyizlik kolay tığ işi şal yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için çok şık ve basit bir şal modelinin yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Kısa sürede çeyiziniz içerisine basit ama gösterişli bir şal modeli eklemek istiyorsanız bugün göstereceğim çeyizlik şal modeli tam size göre.

Sizlere yeni ve farklı şal modellerini göstermeye devam ediyorum. Tığ ile yapılan yeni şal modelleri buldukça sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün göstereceğim modelde tığ işi şal modelleri içerisinde yer alan oldukça basit ama gösterişli bir model olacak.

ceyizlik sal modeli2

Üçgen şeklinde olan bu şal modelinin yapımına uç kısımdan başlanıyor ve her sırada yapılan arttırma ile büyük bir üçgen elde ediliyor. Bu şal modelinde istenilen büyüklüğü elde etmek için şalınızı omzunuza atıp ölçüsüne karar verebilirsiniz.

Çeyizlik şal modeli yapımında simsiz sade bir angora ip kullanılmış. Burada şal yapımı için 1,5 yumak ip yeterli olabilir. Bu modeli istediğiniz angora iple yapabilirsiniz. Simli angora iplerle de model çok şık olacaktır.

ceyizlik sal modeli3

Şal modeli yapımı için 9 tane zincir çekilerek başlanmış ve üzerine trabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Şal modelinin yapımında her sırada sadece trabzanlar yapılıyor. Trabzanların arasına ise zincirler yardımı ile bir model eklenmiş ve çok güzel bir görünüm elde edilmiş. Bu tığ işi şal modeli oldukça basit bir şekilde ilerleyen bir model. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda bu şal modelini kolaylıkla yapabilir.

Çeyizlik şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu