ÇEYİZLİK TIĞ İŞİ YELEK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyizlik yelek modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için güzel bir yelek modelinin yapımını bugün paylaşmak istiyorum. Bu yelek modeli tığ ile yapılmış oldukça basit bir model. Videodaki anlatım takip edildiğinde kısa sürede bu modelin yapımı öğrenilebilir ve bu model ile güzel bir yelek yapılabilir.

Çeyizlik yelek modelleri olarak sizlere daha önce farklı örgü modelleri sunmuştum. Sizlerle hem tığ işe yapılan yelek modellerini hem de şiş örgüsü ile yapılan yelek modellerini paylaşmaya çalışıyorum. Bugün göstereceğim yelek modeli ise tığ ile yapılmış olan bir yelek modeli olacak.

tig isi yelek modeli1

Tığ işi yelek modeli yapımında aslında basit tığ işi teknikleri kullanılmış. Model iki sıradan oluşuyor. Her sırada trabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Ama modelin yapımında dikkat edilmesi gereken bir kaç küçük detay var. Videodaki anlatımda bu detaylardan bahsedilerek bu modelin nasıl yapılacağı çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Burada yapılan çeyizlik yelek modeli örneğinde angora bir ip kullanılmış. Koyu renkte bir ip seçildiği için aslında model tam anlamı ile kendini göstermemiş. Bu nedenle daha açık tonlarda bir angora ip tercih edilebilir.

tig isi yelek modeli2

Tığ işi yelek modeli basit bir şekilde ilerleyen kolay bir yelek modeli olduğu için kısa sürede yapılabilir. Çeyiz hazırlıkları yapanlar kolay ama şık bir model arıyorlarsa mutlaka bu yelek modeline göz atmalılar.

Tığ işi çeyizlik yelek yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu