ÇEYİZLİK TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarı için iki renkli şık bir tığ oyası modeli yapımı

Yazma kenarları için şık ve gösterili modelleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim çeyizlik tığ oyası modeli yapımı da oldukça basit olan bir model. Tığ oyasını yeni yeni yapmaya başlayanlar videoda verilen anlatıma dikkat ederek bu oya modelini kolaylıkla yapabilirler.

ceyizlik tig oyasi1

Yazma kenarı oya modeli iki aşamada yapılan bir model. Modelin yapımına geçmeden önce ilk olarak yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Bunun için iki zincir çekilip yazma kenarına batılmış. Yazmanın bütün kenarları yeşil ip ile bu şekilde yapıldıktan sonra ise modeli yapımına geçilmiş.

Yazma kenarına renkli oya ipleri ile çiçekler yapılmadan önce çimler yapılmış. Bunun için yeşil oya ipi kullanılmış. Burada farklı bir çim modeli tercih edilmiş. Bunun yapımını videodaki anlatımdan öğrenebilirsiniz.

ceyizlik tig oyasi2

Çimler yapılırken çiçeklerin yapılacağı yerlerin arasında da kaç boşluk bırakılacağı da belirlenmiş oluyor. Çiçek modeli biraz büyük olduğu için buna uygun bir ara verilmeli. Ayrıca yeşil oya ipi ile renkli çiçeklerin üzerine yapılacağı yeşil ip ile yapılan dal kısımları da yapılıyor. Burada ise ilmekler alınarak modelin kurulacağı yer yapılmış oluyor.

ceyizlik tig oyasi3

Çeyizlik yazma kenarı oya modeli için çimler yapıldıktan sonra çiçek modelinin yapımına geçilmiş. Burada renkli oya ipleri kullanılarak yine basit bir şekilde çiçekler yapılmış ve oya modeli tamamlanmış.

Çeyizlik tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu