ÇEYİZLİK YENİ TASARIM UZUN LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik yeni tasarlanmış yuvarlak lifin uzun takım lif modelinin yapımı

Bugün daha önce sizlere gösterdiğim yuvarlak şekilde yapılmış olan lifin uzun olarak yapılmış modelini göstermek istiyorum. Takım lif modeli yapmayı sevenler mutlaka bu çeyizlik uzun lif modeli ile daha önce gösterdiğim yuvarlak olan lif modeline göz atmalılar. Tek başına dahi harika görünen bu lif modeli takım olarak yapıldığında dikkat çekici bir tasarım olmuş. ÇEYİZLİK YENİ TASARIM UZUN LİF MODELİ YAPIMI

Takım lif modeli yapmayı sevenler için mutlaka yeni örnekler bulup göstermeye çalışıyorum. Takım lif modellerinde genellikle 4 parçadan oluşan yuvarlak, uzun, kese ve kare lif modelleri yer alıyor. Tabi burada yapılan lifte kullanılan model önemli. Bazı lif modelleri kare veya kese şeklinde yapılamadığı gibi bazı modellerde yuvarlak veya uzun olarak yapılamamakta. Ama iki parçadan dahi olsa yapılan takım lifler benim çok hoşuma gidiyor.

Bugün size göstereceğim çeyizlik uzun lif modeli gerçekten çok şık bir tasarım. Uzun olarak yapılan bu lif modeli oval şeklinde yapılmış. Bu şekilde lif modeli çok güzel durmuş.

Lif modelinin gösterişli olması için kullanılan renklerde çok önemli. Burada taban kısımda beyaz lif ipi kullanılmış. Kenar kısımların ve orta kısmın yapımında ise yeşil ve kırmızı renkte ipler kullanılmış. Bu renkler birbiri ile uyumlu olduğu için lif modeli çok şık olmuş. Sizlerde yapacağınız lif modellerinde uyumlu renkler seçmeye dikkat edin. Bu şekilde lif modelleri daha şık olacaktır.

Lif modelinin yapımında yine yuvarlak lif modelinde olduğu gibi her bir detay çok güzel bir şekilde açıklanmış. Yuvarlak lifte olduğu gibi öncelikle lif modelinin taban kısmı yapılmış. Lifin buradaki gibi oval şekilde olması için videoda verilen anlatımı dikkatli bir şekilde takip etmeniz gerekir. Taban kısmı tamamlanan lifin kenar kısımları yapılmış. Burada kırmızı ve yeşil renkler kullanılarak oldukça basit ir şekilde kenar işlemeleri yapılmış. Lifin orta kısmı da tamamlanarak harika bir tasarım ortaya çıkartılmış.

Çeyizlik uzun lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCarg-SOYC2QWaU2EpqErXqg

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu