ÇİÇEK DAMGALI ATKI MODELİ

Harika atkı modelleri ile yine birlikteyiz hanımlar. Çok zarif bir görünüme sahip çiçek motifli atkınız olsun ister misiniz? Sizi duyar gibiyim. Çiçek motifli bir güzel atkı yapacağız bu gün.

Çiçekli atkı yapmak için evinizde fazladan kalmış artık ipleri kullanabilirsiniz. Fakat en çok kullanılan renk tek tip olması gerekiyor. Krem rengi veya beyaz kullanabilirsiniz. Benzer şekilde daha önce örgü şapka olarak aynı motiflere sahip bir çalışmada da birlikte olmuştuk.

Çiçek desenli atkı modeli

Öncelikle istediğiniz genişlikte ve uzunlukta örmeye başlayabilirsiniz. Atkılar artık biliyorsunuz bazen geniş, bazen de uzun olabiliyor. Kimisi geniş olmasını isterken, kimisi de uzun olmasını istiyor.

Ancak standardı ortası olup, uzun veya geniş olmaksızın güzel ölçülerde yapılması hoş olacaktır. Öncelikle şiş örgüyle başlayacaksınız. 60 ilmek atıp, 60 cm. ve 120 cm. ölçüsünde örmeye başlayabilirsiniz.

Bunlar standart ölçü olup, siz kendinize göre de uyarlayabilirsiniz. Çiçek motifinin yapımı için altta galeride paylaştığım şablondan yararlanarak yapabilirsiniz.

cicek-motifli-zarif-atki-yapimi
cicek-motifli-zarif-atki-yapimi

Motifin yapılışını kavradıktan sonra atkı üzerinde yapmaya başlayabilirsiniz. Resimli anlatıma bakarak nasıl yapacağınızı az çok kavrayabilirsiniz.

Model hem güzel, hem de bittiğinde güzel bir örgü atkı olarak karşınıza çıkacak. Bu örneği kullanarak yastık, yelek, hırka veya çeşitli örgülerinizde de kullanabileceğinizi söylemek isterim. Örgü boyunluk olarak da bir ara bu motifleri kullanarak yapalım diyorum. Bence güzel olacaktır. Beğendiyseniz bu yazıya kalp vermeyi unutmayın. İyi günler hanımlar.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. çok beğendım ablama ördüreceğim inşallah ama yaz geldı kayıt ettım lınkınızı paylaşım için çooook sağol nimet teyze

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu