ÇİÇEK MOTİFLİ ANLATIMLI KIZ BEBEK YELEĞİ

Çiçekli kız bebek yeleği

Hemen yakasına bir gül veya çiçek kondurup dikeceğiniz çok güzel bir örgü kız bebek yeleğiyle birlikteyiz hanımlar. Harika bir çalışma ve yapımcısına gerçekten çok teşekkür etmek lazım. Böyle güzel ve görüntüsü hoş olan örgü bebek hırka yapımını anlatımlı çalışma sayesinde sizde öğreneceksiniz hanımlar.

Ben izledikten sonra kısa sürede yapılacağını düşünüyorum. İster iki parça olarak önlü arkalı örün ve birleştirin. İsterseniz de yakadan başlamalı bir şekilde örgüyü tamamlayın.

Kendi örgü tekniklerinizi kullanabilir veya örgüde motif olarak farklı desenler de çıkarabileceğiniz güzel bir örgü işi olduğunu da hatırlatırım. Tek renk yapılmış. Dilerseniz iki renk kullanabilir ve gül kısımlarını farklı renkle yaparak örgü yelek modelini güzelleştirebilirsiniz.

gullu kiz bebek yelegi
gullu-kiz-bebek-yelegi

Delikli kız bebek yeleği modelini de andıran bu güzel çalışmayı kolayca öğrenip, hemen yapmaya başlayabileceğiniz gibi tığ işi veya kalın şiş ile kalın iple yaparak süvetere de dönüştürebilirsiniz hanımlar.

Benim aklımda öyle bir model de belirdi şimdi. Hatta 2/3 gün önce paylaştığım erkeke bebek tulumu çalışmasında da aynısından bahsetmiştim. Kalın şişle kalın ip kullanarak kışlık soğuktan koruyacak örgülere de dönüştürebiliriz bu modelleri hanımlar.

Anlatımlı bebek yeleği yapılışı

Detaylı bir şekilde verilen çocuk yelek modelini izledikten sonra kısa sürede yapmaya başlayabilirsiniz. Örgüye yeni başlayanlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Onlara iki parça örmelerini öneriyorum. Daha sonra yakadan başlamalı kız bebek elbise modeli çalışmasına başlamaları daha doğru olacaktır.

kaynak : şerifenin örgü dünyası

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu