ÇİÇEK MOTİFLİ ÖRGÜ ŞAL MODELİ

Tığ işi örgü pembe şal yapımı

Yeni şal örnekleri gördükçe mutlu oluyorsanız? sizde benim gibi, bu güzel örgü şal örneğini iyi incelemenizi öneriyorum. Güzel bir model ve tığ ile yapılan bu çalışmayı kısa da olsa anlatmaya çalışacağız.

Tığ işi çiçekli şal örneğini yaparken biraz vaktinizin olması gerekiyor. Zor gibi gözükse de bittiğinde ortaya harika bir şal modeli çıkmaktadır. Parça parça örülen bir model. Çiçek motifleri ayrı örülüyor.

Daha önce örgü şal işi yapanlar zorlanmadan kısa sürede bu modeli yapacaklardır. Dilerseniz V şeklinde yapabilirsiniz. Yada üçgen örgü yaparak bu güzel modeli daha değişik görünümlere kavuşturabilirsiniz.

Büyük Çiçekli Örgü Pembe Şal Modeli

Bu güzel şal modelini yapmak için malzeme olarak ;

  • 4 tane örgü ipi.
  • 4 numara tığ.

malzemelerinizi derledikten sonra hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle şalın çiçek motiflerini örmeniz gerekiyor. Yaprak bölümlerini de ördükten sonra, işlediğiniz büyük motifleri birleştireceksiniz.

Sonrasında ise dal ile yaprak kısımlarını örüp, birleştirme işlemini yapacaksınız. Sonrasında ise zincirler yapıp, çiçeği kenarlarını ve şalın üst tarafını öreceksiniz. Bu şekilde şalı kısa sürede bitirebilirsiniz.

Değişik örgü şal örneklerini buldukça yine sizlere paylaşacağım arkadaşlar. Benim en çok sevdiğim modeller ise yazlık şal örnekleri olup, yapılışını buldukça hem öğreniyorum. Hem de sizlere paylaşıyorum.

Bir başka güzel şal yapımında görüşmek dileğiyle. Bu gün kısa bir anlatım ve söyleşi yaptık. Geniş zamanda güzel çalışmalarda görüşelim. İyi günler.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu