ÇİÇEK ORTASINDA TOMURCUKLU OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çiçek ortasında tomurcuklu oya modeli yapımı

Güzel bir oya modelini bugün sizlere sunmak istiyorum. Çiçek ortasında tomurcuklu oya modeli çeyiz hazırlıkları yapanların mutlaka bakması gereken bir model.

Çiçek ortasında tomurcuklu oya modeli için renkli oya ipleri kullanılmış. Bu oya modeli yapılırken öncelikle çiçekler yapılmış. Bu çiçekleri yapmak için küçük halkalardan kullanılmış.

cicek ortasinda tomurcuklu oya
Cicek-Ortasında-Tomurcuklu-Oya

Burada çiçek motiflerini yapmak için kullanılan halkalar oya yaparken kullanılan halkalardan bir boy büyük halka. İlk önce bu halka etrafına yuvalar yapılmış. Bu yuvalar yapılırken üç zincir çekilip halka yapılmış arada sık iğneler yapılmış ve toplamda 6 tane yuva oluşturulmuş.

Bu şekilde halka üzerine yuvalar yapılarak başlandıktan sonra diğer sırada beş zincir çekilerek bir alt sırada yapılan yuvalara tutturuluyor. Bu şekilde ikinci sıra tamamlanıyor.

Bir sonraki sırada ise yapılan bu yuvaların içlerine 6 tane trabzan yapılarak yuvaların içleri dolduruluyor. Bu şekilde de bu sıra da tamamlanıyor. Bu işlemden sonra ise motif tamamlanmış oluyor. Siz yazmanızın kenarını yapmak için bu motiflerden renk renk hazırlayarak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Bu şekilde hazırlanan motifler daha sonra yazma kenarına eklenecek. Bunun için öncelikle yazmanın kenarına yeşil ip ile yazmanın tığ batısı yapılmış. Daha sonra örümcek ve sık iğne ile yapılan direkler yapılmış. Bunların aralarına ise yapılan bu motifler eklenmiş. En sonunda ise çiçeğin ortasındaki beyaz kısım yapılmış. Bu şekilde yazma kenarı tamamlanmış.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=7pzLc1elzDY&t=193s

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu