ÇİÇEKLİ TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için çeyizlik tığ işi oya modeli yapımı

Tığ işinden yapılmış farklı oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yine çok şık çeyizler içerindeki yazmalar için oldukça gösterişli bir tığ işi oya modeli yapımı göstermek istiyorum. Kısa sürede gösterişli bir oya modeli yapmak istiyorsanız bu örneğe göz atabilirsiniz.

Yazma kenarlarını süslemeyi sevenler için farklı oya modelleri göstermeye devam ediyorum. Tek renk yazmalar olduğu gibi çiçek desenli ve farlı desenlerde olan renk renk yazmalar var. Bugün size göstereceğim oya modeli yapımında Cenk markasından pudra pembesi yazma üzerine pembe çiçek desenleri olan çok şık bir yazma modeli tercih edilmiş. Cenk markasının yazmaları oldukça şık ve kaliteli oluyor. Özellikle çeyiz içerisine ekleyeceğiniz yazmalarda bu şekilde kaliteli markaları tercih edebilirsiniz.

tig isi oya modeli6

Yazma kenarı oya modeli yapımı için burada yazma kenarının tığlanmasında Altınbaşak 383 numara yeşil oya ipi kullanılmış. Bunun dışında çiçekleri yapmak için Altınbaşak 91 numara pembe, Altınbaşak 117 numara kahve tonu, mor tonu için Altınbaşak 80 numara ip kullanılmış. Burada yazma rengine uygun ipler seçilmiş. Sizde kendi yazmanıza uygun renklerde ipler seçebilirsiniz. Tığ olarak ise 21 numara tığ kullanılmış.

Oya modelinin yapımı için yazma kenarına tığ batısı yapıldıktan sonra yeşil oya ipi ile öncelikle çiçeklerin yapılacağı yerler ve yapraklar yapılmış. Burada video içerisinde bu kısmın yapımı sayıları ile birlikte açıklanmış. Daha sonra bu kısmın üzerine ise çiçekler yapılıyor. Aslında videoyu takip ettiğiniz sürece oya modelini kolaylıkla yapabilirsiniz. Daha önce tığ oyası yapmadıysanız dahi bu detaylı anlatım videoları çok işinize yarayacaktır.

Çeyizlik yazma kenarı oya modeli yapımı için değişik ve yeni örnekleri sizlere göstermeye çalışıyorum. Yazmalarınız için farklı modeller arıyorsanız sizlere daha öncede gösterdiğim örneklere göz atabilirsiniz.

Tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/OyaHan%C4%B1m

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu