ÇİÇEKLİ TIĞ İŞİ BLUZ MODELİ

Çiçek desenli bluz tığ işinden

Çok güzel ve şirin bir bluz çalışması ile birlikteyiz hanımlar. Bu gün sizlere yazın gelmesiyle tercih edeceğimiz güzel bir bluz çalışmasının nasıl yapılacağı hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.ÇİÇEKLİ TIĞ İŞİ BLUZ MODELİ

Tığ işi çiçekli bluz yapmak için öncelikle malzemelerimize bir bakalım. Bize neler lazım? öncelikle ; 4 tane örgü ipi lazım. Rengini istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Farklı renk grupları tercih edebilirsiniz. Yada aynı 2 renk tercih edebilirsiniz.

Daha sonra 7 numara örgü tığı lazım olacak hanımlar. Evinizde muhtemelen vardır. Yapmak için ilk işlem ise 5 tane zincir çekeceksiniz. Daha sonra ise zinciri kapatarak çiçek motifini oluşturuyorsunuz. Çiçek motifi bu şekilde işlenmiş oluyor.

Sonrasında ise örgü işi bluz çalışmasında her motif ayrı olacak şekilde işlenecek bu kısmı unutmayın. Sonrasında ise yaptığınız çiçek motiflerini birleştirmeniz gerekiyor. Bu kısım kolay zor değil. Hemencecik yapabilirsiniz.

Kol kısmını ise uzun işlemeniz gerekiyor. Bluz işi kolay ve hemen yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz. İçi gözükeceği için altına badi giyebilirsiniz. Yada kıyafet üstünde kullanabileceğiniz güzel bir şal tadında bluzunuz oldu tebrikler.

Bunu kendinizce geliştirebilir ve süsleyebilirsiniz. Değişik şekillerde yapabilir ve başkalarına hediye amaçlı hazırlayabilirsiniz. Altta temsili örnek bir resim paylaştım. Yapımcısına ve tarif edene teşekkür ederiz.

Yaka kısmında ip veya ponpon kullanabilirsiniz. Yada boyun kısmını daha dar yapabilirsiniz. Size kalmış. Ama bluzlar bu şekilde oluyor. Daha değişik de yapabilirsiniz size kalmış. Güzel bir başka örgü işinde buluşmak dileğiyle hanımlar…

Çiçek Motifli Tığ İşi Bayan Bluz Örneği Yapımı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu