ÇİFT RENKLİ RENKLİ ZİGZAG ÖRGÜ TEKNİĞİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile çift renkli zigzag örgü modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılmış oldukça şık bir örgü modeli bugün sizlere göstermek istiyorum. Çift renkli zigzag örgü modeli farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz harika bir tasarım. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. ÇİFT RENKLİ RENKLİ ZİGZAG ÖRGÜ TEKNİĞİ YAPIMI

İki renkli ip ile yapılmış olan zigzag modeli ile çok şık kazak, hırka, yelek modeli yapabilirsiniz. Çocuklar için yapacağınız örgü işleri için bu modeli kullanabilirsiniz. Birçok farklı alanda kullanabileceğiniz bu model görenlerin dikkatini çekecek olan bir örgü işi olmuş.

Şiş örgüsü zigzag örgü modeli yapımı için burada siyah ve beyaz renkte örgü ipi kullanılmış. İki renk ip kullanırsanız örgünün görünümü daha güzel olacaktır. Her sırada yapılan zigzaglar daha güzel ortaya çıkacaktır. Model yapımı için burada Alize markasından oldukça kalın Maxi ipi seçilmiş. Kalın ipler ile çok güzel olur. İpe uygun olarak burada 9 numara şiş seçilmiş.

Video içerisinde yapılan örnek model de iki tane zigzag deseni oluşturulmuş. Her bir zigzag deseni 24 ilmek artı 3 ilmekten oluşuyor. Siz yapmak istediğiniz örgü işine göre ilmek sayınızı bu sayıların katları olarak belirleyebilirsiniz. Video içerisinde model yapım detaylarını Işıl Hanım her zaman olduğu gibi çok güzel bir şekilde açıklamış. Buraya dikkat ederseniz sorun yaşamadan model yapımını öğrenebilirsiniz.

Çift renkli zigzag örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu