ÇİFT TARAFLI ÇARKIFELEK RESSAM BERE MODELİ YAPIMI

Çarkıfelek ressam bere modeli yapımı

Tığ işi ile yapılan çok güzel bir ressam beresiniz bugün sizlere göstermek istiyorum. Çarkıfelek ressam bere modeli kız çocuklarında ve bayanlarda çok şık duracak bir model. Dilediğiniz renkte örgü ipi ile yapabileceğiniz bu berenin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bere modelleri için sizlere tığ işi ile ve şiş örgüsü ile yapılmış olan farklı modeller göstermeye çalışıyorum. Şiş örgüsü yapmayı bilmeyen veya farklı bir bere modeli yapmak isteyenler tığ işi ile yapılmış olan örneklere göz atabilirler. Ben sizlere sık sık yeni modeller göstermeye çalışıyorum. Bu modelleri inceleyebilirsiniz. Bugünde kız çocukları için veya bayanlar için yapılabilecek harika bir tasarım göstereceğim.

carkifelek ressam bere modeli2

Tığ işi ressam bere modeli çift taraflı kullanılabilecek oldukça kullanışlı bir tasarım. Burada bere yapımı için orta kalınlıkta bir ip kullanılmış. Tığ olarak ise ipe uygun olan 3,5 numara tığ kullanılmış. Kullandığınız ipin ve tığın kalınlığı değişebildiği için örgü modelinde büyüklük değişecektir. Bu nedenle videoda verilen ölçü detaylarına dikkat edebilirsiniz.

Modelin yapımına orta kısımdan başlanmış. Burada sadece tırabzan modeli kullanılıyor. Ama kaydırma tekniği yapılıp çarkıfelek görünümü elde ediliyor. Bunu yapmak için de videodaki sayılara dikkat etmeniz gerekir. Her bir detay açıklandığı için tığ işini yeni yapmaya başlasanız da modeli yapabilirsiniz.

Çarkıfelek ressam bere modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPnp3UEb13zUhq0b2Jngu0Q

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu