ÇİLEK MOTİFLİ BEBEK PATİĞİ YAPALIM

Çilekli motiflere sahip her örneği ben çok seviyorum. Çilekli olan her örgüye de ayrı bir merakım var. Bu içerikte de yine sizlere bebeklerimize hazırlayabileceğimiz güzel çilekli patik modeli yapımını aktaracağım.ÇİLEK MOTİFLİ BEBEK PATİĞİ YAPALIM

Anlatımdan istifade ederek sizde bebeğinize veya bebeği olanlara hediye amaçlı yapmayı düşünebilirsiniz. Özellikle de kız bebekler için çok güzel görünüme sahip olan bu şık çilekli patiği mutlaka yapmanızı istiyorum.

Sultan hanım tarafından hazırlanan bu eşsiz ve güzel çalışmayı sizde yorumlayabilir ve hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle çilek patik modeli gördüğümde yine anlatımlı veya model olarak sizlere aktaracağım.

Çilek patik yapımında 0-6 aylık bebekler için uygun olarak tasarlanmış bu çalışma da kendinize göre ayarlamalar yapabilirsiniz. Öncelikle malzeme olarak ihtiyacınız olan şeyler ise 3 numara iki şiş, 2 renk nako lüks minnoş ip modeli, 1 dize inci boncuk bu çilekli bebe patiğini yapmada işinizi görecektir.

Çilek bebek örgü patik modelinin yapılışı ise şöyle ; İlk olarak çilek patiğinde şişe 45 ilmek atarak başlayacaksınız. 2 düz örecek ve 1 dolayacaksınız. 20 düz örüp, 1 dolayıp yine 1 düz öreceksiniz. 1 dolayıp 20 düz ördükten sonra ise 1 dolayıp 2 düz öreceksiniz.

cilek-motifli-patik-bebek-icin
cilek-motifli-patik-bebek-icin

Arkasından hemen ters örülür ve 3 örülüp, 1 dolanır. 20 düz örülür ve 1 dolanır. 7 örülür ve 1 dolayıp 20 ördükten sonra 1 dolayıp 5 öreceksiniz. Tersinden ters örerek, 1 sıra düz örüp, 1 sıra da ters öreceksiniz. Toplamda ise 61 ilmek olacak.

Altta resimlere tıklayarak takıldığınız bir yer olursa yardım alabilir veya fikir edinebilirsiniz. Sultan hanımın bu güzel çilekli örgü patik modelini ben çok sevdim. Sizlerin de beğeneceğini düşünüyorum.

Örgü üzerine yine güzel bir patik çalışmasıyla beraberdik. İlerleyen günlerde daha güzel eğitimli ve kolay öğreneceğiniz modelleri önünüze getireceğim. Örgü bebek patikleri konusunda çok sayıda güzel ve hoşuma giden örnekler var. Onları da ilerleyen günlerde sıra sıra sizlere anlatacağım. Sırada ise örgü bot yapımıyla ilgili araştırmalarım gelecek. Beni takip etmeye ve izlemeye devam edin. İyi akşamlar.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu