ÇİLEKLİ LİF NASIL YAPILIR?

Çilek motifli lif örneğini sizde benim gibi seviyorsanız, anlatımdan yararlanarak sizde aynısını hemen yapabilirsiniz. Evlerde olmazsa olmaz olan banyo ovunma lifleri artık daha güzel yapılıyor. Çilekli lif örneği yapımıyla ilgili tarif hem kolay. Hem de hemen öğrenip yapabilir ve kullanmaya da yine hemen başlayabilirsiniz.

Görünüm itibariyle de çilek desenli lif modelini çocuklarınız da çok sevecek. Çilekli lif nasıl yapılıyor diyorsanız işte tarifi ;

İlk olarak lif için alt tomurcuk bölümü istenilen boyuta göre ayarlanmalıdır. Daha sonra ilk sıra tamamlanır ve kırmızı renkli tomurcukların aralarına batarak 3 adet tomurcuk yapılmalıdır.

Yine aralara 3’er zincir çekilir ve diğer tomurcuk sırasına geçilmelidir. Yeşil renk ile kısa tomurcuklar yapılır. 5 zincir çekilir ve hemen sonraki tomurcuklara geçilir. 3. sıra da yine bu şekilde tamamlanmalıdır. 2 sıra beyaz yapılır ve aralara ise yıldız şekli verilir. Kırmızı ip alınıp, lifin diğer çilek kısmı yapılır. Anlatımlı resimlerden de hareket etmenizi tavsiye ediyorum.

Çilekli lif yapılışıyla ilgili yine anlatımlı bir de video paylaştım. Fikir edinebilir ve yapacağınız bu güzel çalışma da rehberlik edeceğine inanıyorum. Çilek motifli lifler yapıp sevdiğiniz kişilere de hediye olarak verebilirsiniz. Farklı çilekli liflerin yine yapılışını bulunca karşınıza anlatımımla çıkacağım. İyi günler.

Resimli anlatımda takıldığınız yerler olursa yorum yapmaktan çekinmeyin. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Bir başka çilek şeklinde lif modelinin yapımında görüşmek üzere…

Çilekli lif yapımına ilişkin anlatım

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu