CİLVELİ BONBON ŞEKER ÖRNEĞİ

Merhaba bayanlar, bu yazımda sizlere çok güzel bir örneğin yapılışını tarif edeceğim. Örmesi çok kolay olan ve zorlanmadan hemen yapabileceğiniz çalışmayı önerdiğimi de eklemek isterim.CİLVELİ BONBON ŞEKER ÖRNEĞİ

Bebek yeleği yapımıyla ilgileniyorsanız kullanabileceğiniz eğlenceli bir örnektir. Şeker görünümü olduğu için adını buradan alması ve şık görüntüsü ile tercih edeceğiniz bir model olduğunu da ilave edebilirim.

Bebek örgülerinde kullanacağınız kolay bonbon şeker örneği için malzemeler ise ; Şiş, 2 adet renkli ip yeterli oluyor. Daha sonra bebek için yapmayı düşündüğünüz örgünün ölçüsüne göre ilmekleri atarak başlayacaksınız.

Bonbon şeker örneği yapılışı

İlmekleri attıktan sonra ise alttaki çalışmadaki gibi turuncu ve beyaz ip kullanarak da çalışmayı sürdürebilirsiniz. 3 ilmek beyaz renk ördükten sonra da 4 sıra ise turuncu iple devam edebilirsiniz. Daha sonra 2 sıra beyaz örüp, hemen arkasından da beyaz iple 2 ilmek örerek, turuncu ipi alt kısım için beyaz ipe kadar sökeceksiniz.

Sonrasında ise önden arka tarafa doğru hepsini düz örmeniz gerekiyor. Tekrar beyaz iple 3 ilmek düz örerek, arkasından da turuncu ipi yine alt kısımda bulunan beyaz ipe kadar sökeceksiniz ve aynı işlemi yapmış olacaksınız.

kolay-bonbon-seker-orgu-ornegi
kolay-bonbon-seker-orgu-ornegi

Arka tarafta ki sırada bulunan bütün ilmekleri ise ters öreceksiniz. Sonra da turuncu ipliği geçip, 4 sıra düz örmeye devam edeceksiniz. Böylece her seferde ön kısım için aynı işlemi yapıp bonbon şeker örneğini tamamlamaya yaklaşacaksınız.

Modeli resimlerden giderek daha iyi anlayabilirsiniz. Değişik renkte iplerle yaparak bonbon şeker örneğini kendinize göre uygun örgülerde kullanmayı da düşünebilirsiniz. İsterseniz de tek renk yapmayı düşünebilirsiniz. Kolay gelsin iyi günlerde güzel örgülerde kullanın.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu