ÇOCUKLAR İÇİN KARDAN ADAM SÜSLEMELİ KAZAK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Basit tığ işi çocuk kazağı yapımı

Çocuklar için sizlere farklı örgü çeşitleri göstermeye devam ediyorum. Bu örgüleri gösterirken basit örgü modelleri ile yapılan örnekler göstermeye çalışıyorum ki örgü yapmakta zorlananlarda bu modellerden faydalanıp çocukları için örgü işleri yapabilsin.ÇOCUKLAR İÇİN KARDAN ADAM SÜSLEMELİ KAZAK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Bugün göstereceğim çocuk kazağı modeli de yine basit bir şekilde yapılan çok zevkli güzel bir model. Tığ ile örgü örmeyi bilen herkesin kolaylıkla yapabileceği bir kazak modeli. Ayrıca örgü örmeye yeni başlıyorsanız kendinizi geliştirmek için de bu basit kazak modelini yapabilirsiniz.

Çocuk kazağı modeli tamamen tığ ile işlenip trabzanlar yapılarak örülüyor. Kazağı yaparken çocuğunuzun beden ölçüsünü dikkate alabilirsiniz. Elinizde bulunan kazak ölçülerine göre zincir çekip başlayabilirsiniz. Ama elinizde herhangi bir ölçü yok ise videonun en başında 2, 3, 4 ve 5 yaşındaki çocuklar için kaç cm ölçü ile başlanmalı bunun hakkında bilgi verilmiş.

Çocuk kazağı modeli yapılırken kız veya erkek hangisi için yapıyorsanız kazağı buna göre ipin rengini seçebilirsiniz. Kardan adamı yapmak ve aradaki sıralarda renkli ipler ile gitmek için beyaz mutlaka kullanılmış. Bunun yanında siz seçtiğiniz renge göre diğer ip rengini de belirleyebilirsiniz.

Çocuk kazağı modelinde burada süsleme için kardan adam yapılmış ama isterseniz siz araba, tavşan, baykuş, ayıcık, ev, balık, çiçek ağaç veya istediğiniz herhangi bir deseni ip ile örerek kazak üzerinde süsleme yapabilirsiniz.

Çocuk kazağı modelinin yapılışı için aşağıda yer alan videoyu dikkatli bir şekilde izleyin ve kolaylıkla modeli öğreneceksiniz.

 

kaynak: yarnandhooks.com/index.php/2017/11/21/christmas-sweater-free-crochet-pattern/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu