DALINDA ÜZÜM TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Dalında üzüm tığ oyası yapımı

Güzel bir oya örneğini bugün yine sizlere göstermek istiyorum. Dalında üzüm tığ oyası modeli çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz çok şık bir model.DALINDA ÜZÜM TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Farklı oya modellerini sizlere sunmaya devam ediyorum. Bugünde sizler için yine yapımı oldukça kolay farklı renkleri ile çok şık ve gösterişli duran bir oya örneği göstermek işitiyorum.

Etrafınızda farklı oya modelleri bulmanız mümkün. Bende sizlere değişik oya örnekleri sunarak farklı modeller yapmanıza yardımcı olmak istiyorum.

Dalında üzüm tığ oyası modeli yapımı için sizlere videolu anlatımda sunmak istiyorum. Bu sayede modeli kolaylıkla yapabilirsiniz.

Videolu anlatımları sizlere sunmak istiyorum ki hem modeli daha kolay çıkartın hem de tığ oyası yapmaya yeni başlayanlar ve öğrenmek isteyenler modelin yapımını kolaylıkla öğrensinler ve değişik oya modelleri yapsınlar.

Tığ ile oya yapmak çok kolaydır. İğne oyası yapmayı bilmiyorsanız eğer bu şekilde farklı tığ işi oya modellerini yaparak çeyiziniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Dalında üzüm tığ oyası modeli farklı renkler ile işlendiğinde çok şık duruyor. Yazma kenarına yaparken önce yeşil ip ile yazma kenarı çevrilmiş. Alt kısma pimpirikler yapılmış. Üzümlerin alt kısımlarındaki dallar için ise dondurma çubuğu kullanılmış.

Yeşil ip ile oyanın alt kısmı yapıldıktan sonra ise renkli ipler yardımı ile üzüm modeli yapılıyor. En sonunda ise beyaz ip ile uç kısımlarındaki işlemeler yapılmış.

Dalında üzüm tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu izleyerek modelin yapılışını detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=Swe30SHUNNs

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu