DANTEL ODA TAKIMI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kolay dantel oda takımı modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için buğun çok şık bir dantel oda takımı modeli yapımı göstermek istiyorum. Tığ ile yapılan bu dantel modelinin yapımı çok ama çok basit. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu oda takımının modelini kısa sürede yapıp tamamlayabilirsiniz.

oda takimi danteli1

Yeni dantel modellerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bugün göstermek istediğim dantel modeli oda takımı olacak. Basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu dantel modeli için polyester dantel ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 21 numara tığ kullanılmış. Burada beyaz bir dantel ipi tercih edilmiş siz dilerseniz farklı renklerde de bu takımı yapabilirsiniz.

oda takimi danteli2

Çeyizlik dantel modeli yapılırken öncelikle küçük motifler yapılmış. Bu motifler yapıldıktan sonra ise birleştirilerek bir tane büyük dantel modeli elde edilmiş. Burada her bir model için 9 tane motif yapılması gerekiyor. Ama bu oda takımı ile peçeteler yapmak isterseniz 16 tane motif yapmanız gerekir. Aslında burada yapmak istediğiniz büyüklüğü modelin yapımını öğrendikten sonra siz ayarlayabilirsiniz.

oda takimi danteli3

Oda takımı dantel modeli yapımı için yapılan motifler için 9 zincir çekilerek modelin yapımına başlanmış. Her bir motif 4 sıradan oluşuyor. Motifleri incelediğiniz zaman kolay bir şekilde yapıldığını görebilirsiniz. İlke defa dantel modeli yapacak olanlarsa videodaki anlatıma dikkat ederek bu dantel modelini yapabilir ve çeyizleri için güzel bir oda takımı hazırlayabilirler.

Oda takımı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu