DANTELLE KIRLENT SÜSLEME

Dantellerle kırlentlerinizi yenileyin

Eskiden kırlentlerin üzerine dantellerle süslemeler yapılırdı. Hemen hemen herkesin evinde de bu dantelli kırlentlerden vardır. Özellikle de daire şeklinde olan kırlentlerden. İşte bu sezon kırlentlerde eskiye dönüş var. Biraz daha farklı olsa da bu dantelli kırlentler geri dönüyor diyebiliriz.

Dantelli kırlentler bu sene evinde küçük dokunuşlar ile değişiklik yapmak isteyenlerin tercih edebileceği oldukça şık dekorasyon parçası diyebiliriz.

Birçok kişinin çeyizinde farklı dantel modelleri bulunmaktadır. Belkide hiç kullanmadığınız sandıkta duran dantelleriniz vardır. İşte bu dantelleri çıkartıp kullanma zamanı geldi diyebiliriz.

Dantelle kırlent süsleme işinde herhangi bir modele gerek yok elinizde bulunan farklı şekillerdeki dantelleri kullanabilirsiniz. Vitrin içi, sehpa örtüsü, tepsi örtüsü veya çarşaf ucu için yapılan ince uzun dantel modelleri fark etmeksizin hepsini kırlentler üzerinde kullanabilirsiniz.

Dantelle kırlent süsleme işinde kullanılan en önemli detay ise kırlent kılıflarının tek renk beyaz veya kremden seçilip daha çok keten kumaşlardan yapılıyor olmasıdır. Bu şekilde hem modern hem de daha şık bir kombinasyon oluşturulmuş.

Kırlent yüzlerini evinizde kendiniz eski kalın ve kullanışlı yani kırlent kumaşı olabilecek kumaşlardan da yapabilirsiniz. Ya da bu şekilde satılan kılıflardan satın alıp dantelleriniz ile süsleme yapabilirsiniz.

Dantelle kırlent süsleme yaparken dediğim gibi belirli bir şekil yok. Görsellere de dikkat ederseniz istenilen şekilde danteller kullanılmış. Hatta bir kırlent üzerine birden fala dantel kullanıldığı da olmuş. Sizde kendi zevkinize göre düzenleme yapabilirsiniz.

Dantelle kırlent süsleme yaparken danteli kumaş üzerine kendiniz elinizde iğne ile görünmeyecek bir şekilde dikiş yaparak da ekleyebilirsiniz. Dilerseniz makine ile dikişte yapabilirsiniz.

kaynak: https://tr.pinterest.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu