DANTELLİ KIRMIZI ÖRGÜ ELBİSE MODELİ YAPILIŞI

Örgüden kırmızı dantelli elbise yapılışıyla ilgili bu güzel çalışmayı beğeneceğinizi ümit ediyorum. Ben hayran kaldım ve ilk fırsatta yapacağım. Ancak öğrendiğim kadarıyla size dantelli örgü elbisenin yapılışını tarif edeceğim. Güzel günlerde kullanacağınız bu elbise örneğini farklı renkler kullanarak da yapabilirsiniz.DANTELLİ KIRMIZI ÖRGÜ ELBİSE MODELİ YAPILIŞI

Öncelikle dantelli örgü elbise modeli yapımı için malzemelere göz atalım ;

  • 474 numara 4 adet yumak.

Mevsim olarak yaz ve ilkbahar aylarında tercihen kullanacağınız bu güzel örgü elbise örneğinin model adı ise KM-038 serin elbise olarak geçiyor. Zorluk derecesi hakkında bilgi verecek olursam orta seviye diyebilirim. Bu tür çalışmalar yaptıysanız zorlanmayacağınızı sanıyorum. Ancak ilk kez yapacaksanız biraz acemilik çekebilirsiniz.

Örgü dantel elbise tığ numaraları ise 2,5 olmalıdır. Beden olarak yapılan çalışma 36 beden düşünülmüş. Yaş grubu hakkında bilgi vermem gerekirse ise yetişkin diyebiliriz. Örgü şeklini merak edenlere söylemem gerekenler ise Trabzan, zincir, sık iğne püskül ve zincir kordon şeklindedir diyebilirim.

orgu-dantel-kirmizi-elbise-modeli
orgu-dantel-kirmizi-elbise-modeli

Kırmızı dantel örgü elbise modelinin yapılışı ise şöyle ; İlk olarak 1. numaralı motif için 9 adet zincir çekerek birleştirmeniz gerekiyor. Daha sonra üzerine 1 numaralı diyagram resminde kiler uygulanır ve 1 adet motif üretilir. Aynı biçimde 92 adet olacak şekilde arka beden tarafı için 86 adet ise ön beden için motif yapmanız gerekiyor.

1 numaralı diyagramın yarısını uygulayacaksınız. Daha sonra 4 adet yarım motif yapıp, 2 adedi ön beden ve 2 adedi ise arka beden için kullanacaksınız.

2 numaralı motif için ise yapmanız gereken 9 zincir çekilir ve birleştirilir. Daha sonra 2 nolu diyagram uygulayarak, toplamda 88 adet tam ve 2 nolu diyagramın ise yarısı uygulanacak. Bu şekilde ise 44 adet motif yapmanız gerekiyor. Motifler 3 nolu diyagram gösterildiği gibi motifler son sıraları yapılır ve birbirlerine eklenmelidir.

Yaka etrafı için 4. nolu diyagramı uygulayın. 150 cm. ölçüsünde zincir çekip, yakadan geçmeniz gerekiyor. Her iki uç kısım için 1’er püskül takmalısınız. Şemalara mutlaka bakın. Kolay gelsin.

En güzel dantelli elbise modelleri slayt

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu