DEĞİŞİK KELEBEK ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPIMI

Farklı kelebek örgü modeli yapımı

Değişik örgü modelleri aradığımı bir önceki konumuzda bahsetmiştim. Bu gün sizlere karşılaştığım ve çok beğendiğim güzel bir çalışmadan bahsedeceğim arkadaşlar. Hatta beğenecek ve çok güzel örgülerde kullanmaya da başlayacaksınız. Bu örneği kız çocuklarınız için yapacağınız örgülerde kullanabilirsiniz.DEĞİŞİK KELEBEK ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPIMI

Örgü yelek örmek istiyordum ki bu örneği gördüm ve hemen arşivime ekledim. Çok güzel bir yelek modeli yapılabilir. Hatta hırka modeli dahi yapmak isteyenler mutlaka incelesinler. Kelebek örgü modeli sayesinde hem görünümü olsun, hem de yapımı olsun Arzu hanım bizlere detaylıca sunmuş. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Arzu hanımın kanalında zaten buna benzer birçok örnek mevcut. Onları da mutlaka inceleyin derim. Harika çalışmalar içeriyor. Anlatımlı örgü çalışmalarını bolca onun kanalına abone olarak ulaşabilir ve bulabilirsiniz.

Gelelim örgüye bu modeli kullanarak çok şık örgü yelek modeli, örgü işi hırka yada şal dahi yapabilirsiniz. Hem görüntüsü hoş. Hem de görenleri mest edecek güzel bir model.

Kelebek Örgü Modeli Yapılışı

Kelebek Örgü Modeli Yapılışı

Yapımı hakkında bilgi vermek gerekirse kenar ilmek alıp, iplik önde bırakılacak şekilde 5 adet örülecek. Daha sonra ipi öne alıp, 5 tane daha öreceksiniz. Sonra tekrar ipi önde bırakıp, yine 5 adet yapacaksınız. Sıra sonuna kadar böyle devam etmeniz gerekiyor.

2 kenar ilmekle başlanan örgüyü kendinizce değiştirebilir ve istediğiniz kadar kenar ilmekten başlatarak örgüye devam edebilirsiniz.

Kelebek Örgü Modeli Anlatımı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu