DENİZ TAŞINDAN KOLYE

Çakıl taşından takı yapımı

Denize gittiğimizde yerde değişik veya şekli farklı olan taşları gördüğümüzde dikkatimizi çeker ve hemen alır saklarız. Bu tür taşlardan elinizde varsa onlardan takı veya kolye çalışmaları yapabilirsiniz. Taşı nasıl deleceğim diyenler için ise küçük matkaplar var onlarla delebilirsiniz. Yada bir marangoza deldirebilirsiniz.

Öncelikle sevdiğiniz taşları bir araya getirin. Daha sonra delik delecek kişiye tam üstünden ipi geçireceğiniz yeri işaretletip deldirin. Daha sonra güzel saman ipi, örgü ipi yada değişik ipleri kendinizde ince iplerden bir araya getirerek simli ip veya değişik ip grubu oluşturabilirsiniz.

Daha sonra taşın üstüne oyuntular oyabilir veya oyuntuları da yine matkapı olan birine yaptırabilirsiniz. Taşları boyayabilirsiniz. Ben boyamayı tercih ettim. Küçük ve fazla ağır olmayan taşlarla işlem yapın. Çünkü takı olarak kullanacak kişiyi bunaltmasın.

Çakıl taşından takı yapımında boyayarak veya delerek yada motifler kazıyarak güzel süs objeleri de yapabilirsiniz. Bu tür el yapımı kolye veya bileklik çalışmalarını fazlaca yaparak turistik bir yerde yaşıyorsanız satabilirsiniz. İnternet üzerinden de satış yaparak para kazanabilirsiniz. Kolay gelsin.

How to carve designs and words in rocks with a Dre..
DENİZ TAŞINDAN KOLYE

source: https://www.lilblueboo.com/2012/09/carving-rocks-with-a-dremel.html

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu