DESENLİ ÖRGÜ ÇOCUK HIRKA MODELİ

Çocuklar için yapılmış harika desenleri ile dikkat çeken çok şık bir desenli örgü çocuk hırka modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Üzerindeki desenler ile dikkat çeken bu hırka modelini hem kız hem de erkek çocuklara uygun şekilde yapabilirsiniz.

Çocuk hırkası yaparken bazen desenler kullanılabiliyor. Hayvan motifleri, trafik işaretleri, çocukların sevdiği çizgi karakterler yapılarak çocukların dikkatini çekecek tasarımlar yapılabiliyor. Benim bugün sizlere göstereceğim hırka modeli tam kış aylarına uygun şekilde yapılmış diyebilirim.

DESENLİ ÖRGÜ ÇOCUK HIRKA MODELİ

Kar desenli örgü çocuk hırka modeli yapımı tam kış aylarına uygun olan kardan adam, çam ağacı kar taneleri, kızakta kayan çocuk motifleri yapılmış. Bu şekilde çok şık bir görünüm elde edilmiş.

Hırka yapımında kullanıan renkte çok güzel olmuş. Aslında burada renk geçişleri olan bir ip kullanılmış. Bu şekilde kullanılan ipin deseni de çok hırkanın daha hoş görünmesini sağlamış.

Desenli Örgü Çocuk Hırka Modeli Nasıl Yapılır?

Örgü çocuk hırka modeli için videoda yapılan ölçüler ile 3-4 yaşa uygun bir hırka büyüklüğü elde edilmiş. Siz dilerseniz daha büyük veya daha küçük bir hırka modeli de yapabilirsiniz. Bunun yapımı ile ilgili detayları da videoda verilen anlatımdan takip edebilirsiniz.

DESENLİ ÖRGÜ ÇOCUK HIRKA MODELİ
DESENLİ ÖRGÜ ÇOCUK HIRKA MODELİ

Hırka yapımı için burada bir tane renk geçişleri olan ip kullanılmış. Bunun için Knit me markasından Habyy Woo serisinden mavi tonlarının olduğu bir ip kullanılmış. Hırkanın etek ucundaki kar taneleri için ise Kuzum serisinden tüylü ipler kullanılmış. Bu şekilde etek ucuna kar efekti verilmiş.

Burada yapılan hırka modelinde mavi tonları kullanılsa da açık mavi tonları yer almakta. Daha çok kız çocuklarına uygun olan renkler olsa da dilerseniz farklı renkler ile de yapıp erkek çocuklar için de yapabilirsiniz.

Örgü çocuk hırka modeli yapımında ön beden ve arka bedenler ayrı ayrı örülüyor. Beden kısmı tamamlanınca kollar örülüp ekleniyor. En son ise yaka kısmı yapılıyor. Bu şekilde hırka modeli tamamlandıktan sonra ise üzerindeki desenler yapılıyor. Bu desenler ise tığ işi ile tek tek örülerek yapılıyor ve hırka üzerine ekleniyor. Siz dilerseniz farklı desenlerde yapabilirsiniz.

Örgü çocuk hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

DESENLİ ÖRGÜ ÇOCUK HIRKA MODELİ
DESENLİ ÖRGÜ ÇOCUK HIRKA MODELİ

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@OrguTasarm

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın