DİKDÖRTGEN PARÇADAN YELEK MODELİ YAPIMI

Tığ işi dikdörtgen parçadan yelek modeli yapımı

Örgü işinden yapılmış olan kıyafetler her daim kullanılıyordur ama son yıllarda birçok markanın da örgüden yapılmış kıyafetlere yer vermesi ile birbirinden farklı şık tasarımlar ortaya çıktı. Bugün sizlere dikdörtgen parçadan yelek modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu yelek modeli de her diam kullanabileceğiniz şık bir tasarım olmuş. DİKDÖRTGEN PARÇADAN YELEK MODELİ YAPIMI

Yelek modelleri için sizlere daha çok çeyizlik olarak tasarlanmış modeller gösteriyordum. Çünkü günlük kullanım için spor tarzda yapılan yelek modelleri oldukça azdı. Ama son yıllarda örgü kıyafetlere artan rağbet ile bu yelek modelleri de ilgi görmeye başladı. Bugün göstereceğim yelek modeli de spor tarzda olan günlük kullanımda dışarı çıkarken her daim tercih edebileceğiniz oldukça şık bir tasarım olmuş. Özellikle genç kızlar üzerinde çok şık duracak olan bir tasarım diyebiliriz.

Göstereceğim dikdörtgen parçadan yelek modeli tığ işi ile yapılan oldukça basit bir tasarım. Örgü işine yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bir model. Sadece zincir ve tırabzanlar ile bu yelek modeli yapılmış. Yani kim olursa olsun videodaki anlatımı takip ederek bir günde dahi bu yelek modelini yapabilir.

Burada bir dikdörtgen parça yapılıyor. Yapılan bu dikdörtgen parçadan kol için ayrımlar yapılmış. Sadece bu kısma dikkat etmeniz gerekir. Videonun en başında yapılması gereken tüm işlemlerden bahsedilmiş. Modelin  yapım aşaması, nerede yapılması gerektiği çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Tığ işi dikdörtgen yelek modeli 38-40 bedene uygun olarak yapılmış. Videodaki anlatımı takip ettiğinizde istediğiniz beden için bu yelek modelini yapabilirsiniz. Beden ayarlaması için nelere dikkat edilmesi gerektiği videonun en başında şema ile açıklama yapılmış.

Yelek yapımı için orta kalınlıkta iki yumak ip kullanılmış. Burada yapılan ölçü için bu yumak sayısı yeterli olmuş. İp olarak farklı özellikteki ipler kullanabilirsiniz.

Dikdörtgen parçadan yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@gulcanvolkanduran

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu