DONDURMA ÇUBUKLARIYLA MAKET UÇAK YAPIMI

Hobi çubuklarından uçak

Evde çocuklara oyuncak uçak yapmak veya maket uçak yapıp süs amaçlı kullanabileceğiniz güzel bir çalışmayla birlikteyiz. Dolaştığım yabancı bloglarda karşılaştığım bu güzel ve eğlenceli minyatür uçak çalışmasını seveceksiniz.

Öncelikle bu güzel çalışmayı yapmak için malzemeler şöyle ;

  • hobi çubukları.
  • makas.
  • sprey boya.
  • silikon tabancası.
  • normal boya.
  • ahşap mandal.

Malzemeleri temin ettikten sonra ilk olarak mandalı nasıl bir renkte uçak yapacaksanız boyamaya başlayacaksınız. Boyadıktan sonra da sıradaki işlem hobi çubuklarını kesmeye gelecek.

hobi cubuklarindan minyatur ucak
hobi-cubuklarindan-minyatur-ucak

Hobi çubuklarını uçağın kanatları için kullanacaksınız. Arka kanatları ufak olması için dondurma çubuklarını kesmeniz gerekiyor. Kestikten sonra da yine mandalın arka kısmına yapıştıracaksınız.

Hobi çubuğundan minyatür uçak

Hobi çubuklarını da beyaza boyayabilir veya nasıl bir renk istiyorsanız ona boyayabilirsiniz. Burada kullanacağınız başka malzeme hemen arka kanadın üstü içinde yarımdan da ufak bir hobi çubuğu parçasını kanat üstüne yapıştırmak.

Kanat kısımlarını resimlere bakarak ilerleyebilir ve yapabilirsiniz. Çok kolay ve kısa sürede yapabileceğiniz güzel bir çalışma olup, çocuklarınızla birlikte de yapabilirsiniz. Ahşap mandal üstüne kanatları yapıştırarak yapılan bu güzel minyatür oyuncak çalışmasına ip bağlayabilir ve sarkaç süs olarak da kullanabilirsiniz.

Minyatür uçak maketi yapmak için sitemizde daha önce de benzer projelere yer vermiştik. Onları da incelemenizi öneririm. Şimdi sizleri bu güzel ve şirin oyuncak çalışmasının resimleri ile baş başa bırakmak istiyorum hanımlar. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.guidecentr.al/make-a-fun-and-easy-clothespin-airplane

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu