DÖRT RENKLİ ÇİZGİLİ BAYAN KAZAK MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile çizgili bayan kazak modeli yapımı

Bugün sizlere yine bu senenin modasına uygun olan renkleri ile oldukça şık görünen harika bir kazak modeli yapımı göstermek istiyorum. Dört renkli çizgili bayan kazak modeli özellikle genç kızların seveceği çok şık bir örgü işi olmuş. Bu kazağın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Kazak modelleri için bugün size şiş örgüsünden yapılmış bir bayan kazağı göstereceğim. Yapımı oldukça basit olan bu kazak modelinde 4 farklı renk kullanılıp kalın çizgiler yapılmış. Kazağın yaka kısmında ise kayık yaka modeli uygulanmış. Bu sayede daha şık bir görünüm elde edilmiş.

cizgili bayan kazak3

Şiş örgüsü bayan kazak modeli yapımı için burada yeşil, krem, tarçın ve sarı renkte Himalaya Nordic serisinden ipler seçilmiş. burada 38 beden için bir kazak modeli yapılmış. Video içerisinde kullanılan ip sayıları hakkında detaylı bilgi verilmiş. Şiş olarak ise 7 numara kalın bir şiş kullanılmış.

Kazak modeli ön ve arka parçaları ayrı ayrı örülerek yapılmış. Kazağın yaka kısmında ise kayık yaka örneği kullanılmış. Kazak modeli yapımına etek ucundan başlanmış ve önce lastik örgüsü yapılmış. Lastik örgüsünün üzerine ise düz bir örgü modeli yapılmış. Kazağın yapımında düz bir örgü yapılıp yapılan ip değişiklikleri ile renklerin uyumu ile şık bir görünüm elde edilmiş. Şiş örgüsüne yeni başlayanlar dahi kolaylıkla bu kazak modelini yapabilir

 Çizgili bayan kazak modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu