EĞLENCELİ PAPATYALAR ÖRGÜ MOTİFİ YAPMA

Çok değişik ve farklı bir örgü örneğiyle yine beraberiz. Görünümü çok güzel olan ve battaniye, hırka, yastık, örtü, kazak ve daha birçok güzel örgünün yapılacağı bir örnek olduğunu söylemek isterim.EĞLENCELİ PAPATYALAR ÖRGÜ MOTİFİ YAPMA

Altta tığ işi papatya motifi yapmak için tüm detaylar verilmiş. Resimli anlatımı takip ederek sizde kolayca öğrenebilirsiniz. Henüz bu çalışmayı yapmadığım için bende sizin gibi resimlerden ilerleyerek öğrenmeye çalışıp yapacağım.

Yapılışı zor değil gibi ama yine de tecrübe etmeden bir şey demek istemiyorum. Bu deseni kullanarak çok güzel bebek battaniyeleri ortaya çıkarabilirsiniz. Renkli olması da ayrı bir güzel olan papatya tarlası modeli gibi de bir görünüme sahip.

Tığ işi papatya tarlası modeli

Ben çok beğendim, tığ ile yapılıyor ve yapılış aşamaları altta kare kare verilmiş. Zorlanacağınızı ve yaparken sıkılacağınızı da zannetmiyorum. Motifleri renkli yaptığınızda ortaya yuvarlak papatyalar çıkacak ve örgünüzü güzelleştirecek.

eglenceli-papatyalar-orgu-deseni-nasil-yapilir
eglenceli-papatyalar-orgu-deseni-nasil-yapilir

İlk resimde tamamlanmış hali var. Bebek yatak örtüsü yada koltuklara güzel örtüler de yapılabilir. Tığla ve şişle yapılabilecek olan bu modeli öğreneceğinizi düşünüyorum. Aynı zamanda yumuşak bir iplik kullanacağınızı da ifade etmek isterim.

Daha çok bebek örgülerinde kullanacağınız bir motif ve yine resimler arasında şematik paylaşım da yer alıyor. Bu yüzden yararlanarak öğreneceğinizi düşünüyorum. Şimdiden kolay gelsin.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu