EL İŞİ YUMUŞAK HALI NASIL YAPARIZ?

El işi halı yapımı

Evde file malzemesi alarak üstüne pamuklu veya parça kumaşları kullanarak halı yapabilirsiniz. El yapımı halı yapmak isteyenler için düşündüğüm bir çalışma. Ben bir ara yapmıştım. Ama benim yaptığım el yapımı paspas modeliydi.EL İŞİ YUMUŞAK HALI NASIL YAPARIZ?

Gerçekten zevkli ve güzel bir çalışma. Bir boş zamanınızı değerlendirmede kullanın derim. Çünkü biraz zaman alan bir iş. Aynı zamanda da yorucu diyebilirim. Ama kolay olduğunu söylemeliyim. Malzemeler olarak ;

  • File örgü malzeme.
  • Makas.
  • Yünlü ip, kumaş vs.
  • İğne iplik.

Malzemeleri satın alarak işe koyulabilirsiniz. Öncelikle sıra sıra gideceğinizi unutmayın. File örgü üzerine geçireceğiniz kumaş veya yün ip parçasını sıkıca tutturmanız gerekiyor. İğne ipliği de kullanarak birbirlerine iliştirebilirsiniz.

Yapacağınız el yapımı kilim hem sağlıklı olacak. Hem de çocuklarınızı hatta bebeklerinizi üzerinde güvenle tutabileceksiniz. Çünkü siz yaptınız ve nasıl yapıldığını biliyorsunuz.

El yapımı paspas modeli veya halı yapımıyla ilgili bu güzel çalışmayı seveceğinizi düşünüyorum. Yapımında takıldığınız bir yer olursa yazmaktan çekinmeyin. Seve seve yardımcı olurum.

Çok güzel ve eğlenceli bir halı yapılışı çalışması olup, benzer çalışmaları daha önce de sitemizde paylaştığımızı hatırlatmak isterim. Onlar da zaten şuan hemen bu yazının altından karşınıza çıkacaktır. Kolay gelsin arkadaşlar.

kaynak : https://interiorfans.com/12-rug-diys/

Benzer Haberler

3 Yorum

  1. bunlardan satılıyor niye uğraşayım ki koçtaçta görmüştüm aynısı ama yapmak tabi farklı 🙂 yine de sağolun

  2. evet satılıyor görmüştüm. ama dışarıda yapılan ne kadar sağlıklı olur ki? bence yapmak daha makul. yine de siz bilirsiniz. kolay gelsin asiye hanım.

  3. haklısınız asiye hanım, ama yapmak ta ayrı bir zevk veriyor insana. yine de öneririm 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu