ELBİSE KESE LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Elbise kese lif modeli yapımı

Çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz çok şık bir lif modelini sizlerle paylaşmak istiyorum. Elbise kese lif modeli görüntüsü ile dikkat çeken bir model. Bu şık lif modelinin yapımını sizlere videolu anlatım olarak sunacağım.

Lif modeli yapımı için burada iki farklı renkte ip kullanılmış. Etek kısmında ve kenar kısımlarda sarı lif ipi kullanılırken, beden kısmını yapmak, kenar kısımları yapmak için ve çiçek motiflerini yapmak için beyaz lif ipi kullanılmış. Ayrıca yapılan çiçek motiflerinin yapraklarını yapmak için ise yeşil lif ipi kullanılmış.

Elbise lif modeli kese şeklinde yapılıyor. İki kat şeklinde yapılan bu lif modeli parça parça işlendikten sonra kenar kısımlarına yapılan işlemeler ile birleştiriliyor.

Lif modelinin yapımı için 17 tane fıstık yapılmış. Yapılan bu fıstıklardan sonra yıldız modeli kurularak modelin yapımına devam edilmiş. Her sırada yapılan azaltma ile 7 tane fıstık modeli yapılana kadar devam edilmiş. Buradan sonra ise kurdele geçirmek için bir bölüm yapılmış. Daha sonra ise elbisenin beden kısmı yapılmış.

Elbisenin beden kısmında ise arttırmalar yapılarak model ilerlemiş. Daha sonra ise yapılan bu lif modelleri birleştirilerek güzel ve gösterişli bir kese lif modeli yapılmış. Video içerisinde lif modelinin yapımının her aşaması detaylı olarak verilmiş. Buradaki anlatıma dikkat ederseniz sorun yaşamadan çok güzel bir lif modeli yapabilirsiniz.

Elbise kese lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu