ELMA ŞEKLİNDE BARDAK ALTLIĞI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Elma bardak altlığı yapımı

Mutfak aksesuarlarında örgü işleri son yıllarda çok sık kullanılmakta. Özellikle örgü bardak altlığı, supla modelleri ve örgüden yapılmış tutacaklar çok sık kullanılmakta. Bugün bende sizlere örgüden yapılmış çok şık bir bardak altlığı modeli göstermek istiyorum.

Daha önce sizlere değişik supla modelleri göstermiştim. Özellikle farklı örgü işleri yapmayı sevenler veya evlerinde bu tarz aksesuarları kullanmayı sevenler bu supla modellerine göz atabilirler.

elma seklinde bardak altligi

Bugün sizlere göstermek istediğim örgü işi ise bardak altlığı olacak. Örgüden yapılmış bu bardak altlığını mutfak malzemelerinize uygun renklerde yaparak güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Elma bardak altlığı modeli için burada kırmızı ve sarı renkte koton ipler kullanılmış. Koton ipler ile bu tarz aksesuarlar daha şık ve daha güzel görünüyor. Sizlerde dilediğiniz renklerde koton ip kullanabilirsiniz.

elma seklinde bardak altligi1

Modelin yapımı için bir sihirli halka yapılmış ve etrafına sık iğne yapılarak ilerlenmiş. Burada bardak altlığının tamamında sık iğne kullanılıyor. Bu yönden oldukça basit bir örgü işi. Burada dikkat edilecek tek detay bardak altlığının buradaki gibi güzel durması, kenarlarının kıvrılmaması ve bu şekilde büyültülmesi için yapılan arttırmalara dikkat etmek olacak.

Örgü bardak altlığı modeli basit tığ işi tekniği ile yapıldığı için herkesin kolaylıkla yapabileceği bir model. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi kısa sürede harika bardak altlıkları yapabilir.

elma seklinde bardak altligi2

Elma şeklinde bardak altlığı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak:https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu