ESKİ KAZAKTAN BERE NASIL YAPILIR

Eski kazağı bereye dönüştürme

Evde eski kazaklarınız varsa ve onları bir türlü değerlendiremiyorum diye üzülüyorsanız? artık üzülmeyin derim hanımlar. Çok güzel ve sevimli bir çalışma imdadımıza yetişiyor. Eski kazaktan bere yapılışı çalışmasını seveceksiniz.

Altta paylaştığım çalışmayı sizde evinizde yapabilirsiniz. Bunun için biraz terzilik bilginiz olması yeterli olacaktır. Bildiğiniz üzere kazaklar zaten örülmüş veya yapılmış çalışmalardır. Sadece keseceksiniz.

Öncelikle bere yapmak için bebeğin veya çocuğun başını elinizle ölçüp, keseceğiniz yerde hem kazağın arkasında hem de önünde yuvarlak yarım kesip, daha sonra dikme işlemi yapacaksınız.

Çalışma gayet basit ve ilmek kaçırmamak için kenarları terziye diktirebilirsiniz. Makine ile geçtikten sonra sanki özel yapılmış bir bereye sahip olmuş hissedeceksiniz kendinizi hanımlar. Kazağı bereye dönüştürme çalışmasının detayları ise altta ;

eski kazaktan cocuk beresi
Eski kazağı nasıl bereye dönüştürürüm diyenlere gelsin

Eski kazaklarınız varsa veya örgü kazak türü ne varsa onları bu güzel çalışmalara dönüştürebilirsiniz. Yapımı hem zevkli hem de kolay olan çalışmayı kısa sürede yapıp, hemen kullanmaya da başlayabilirsiniz.

Şimdilik bere yapımı aklıma geldi ve paylaştım. Ancak biraz daha uğraşılsa atkı dahi yapılabilir. Eski kazaktan bere yapımı çalışmamızı beğendiyseniz pinleyebilir veya diğer sosyal medya araçlarında paylaşabilirsiniz hanımlar.

Şimdilik sizlere bu günlük böyle güzel bir kendin yap çalışması paylaşayım dedim. Yine güzel fikirlerle ve DIY projeleri ile görüşmek dileğiyle hanımlar. Kendinize iyi bakın, iyi hafta sonları geçirmeniz dileğimle…

kaynak : https://hative.com/simple-cute-things-or-gifts-you-can-diy-for-your-babies/

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu