ESKİ KOT ETEKTEN TERLİK NASIL YAPARIZ?

Eski kot kumaştan terlik

Evinizde eskiyen ve atmak istemediğiniz kot pantolon veya kot eşyaları dönüştürebilirsiniz. Onları çok güzel kullanışlı terlik modeline çevirebilirsiniz. Bu güzel çalışmayı görünce hemen aklıma kumaştan yaptığım terlik geldi.

Sizde bu tür çalışmaları öğrenerek evde geri dönüşüm çalışmaları yapabilirsiniz. Yada değerlendirme çalışması diyebiliriz. Eski kot kumaştan terlik yaparak evin içinde kullanabilir veya ben yaptım diyerek herkese gösterebilirsiniz.

Yapımı zor olmayan bu güzel ve keyifli çalışma için öncelikle bir takım malzemelere ihtiyacımız var ;

  • Makas.
  • Eski kot pantolon veya etek.
  • Dikiş için iğne iplik.
  • İçi için elyaf.
  • Alt tabana ayakkabı içi kullanabilirsiniz.

Malzemeleri evinizdeki araç gereçlere göre değiştirebilir ve kendinize göre de oluşturabilirsiniz. Yapımında ayak ölçüsünü ise kendi ayağınızdan veya evinizde bulunan bir terlikten ölçümlendirebilirsiniz.

Yapımı güzel ve kolay olan bu çalışmayı yabancı bir kanalda gördüm. Harika bir değerlendirme çalışması olup, mutlaka kendinize veya çocuklarınıza kot terlik modeli yapmalısınız diyebilirim.

kot sort terlik

Dikiş aşamasında eğer dikiş makineniz yoksa terziye de geçirebilirsiniz. Yada komşunuzdan rica edebilirsiniz. Kot kumaştan terlik nasıl yapılır diyorsanız? bu güzel çalışmayı bir boşlukta deneyebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Kot pantolondan terlik

Kot kumaş satılıyor. Eski kot pantolon yoksa veya evinizde kot türü malzeme yoksa kumaş satın alıp da bu güzel eğlenceli çalışmayı yapabilirsiniz. Unutmayın bir şeyler üretmek insana huzur verir ve mutlu eder. Kolay gelsin.

kaynak : https://gleidysl.blogspot.com.ar/2016/04/ideas-con-jean-reciclado.html?m=1

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

2 Yorum

  1. ben şimdi kıyamam ki kot pantolonu kesip terlik yapmaya 🙂 ama yine de fikir muhteşem sağol nimet abla

  2. haklısın kerime hanım, benimde evimde vardı valla kıydım ve yaptım 🙂 kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu