EVDE KOLAY TERZİ MANKENİ NASIL YAPILIR

Evden terzilik yapanları ilgilendiren güzel bir paylaşımla yine birlikteyiz. Evinizden işler yapıyorsanız ve dikim işleri ile sürekli haşır neşirseniz? bu modeli mutlaka yapmayı düşünmelisiniz.EVDE KOLAY TERZİ MANKENİ NASIL YAPILIR

Evde terzi mankeni yapımını tarif edeceğimiz çalışma da yine yardımcı resimli anlatımlarla da süslediğimiz yazımızı beğeneceğinizi düşünüyorum. Evde terzilik için genelde birçok hanım canlı manken yani yardımcı birisinin ihtiyacını hissederler.

Bu yüzden çalışmaları kolaylaştıracak cansız manken yapımı için tariften yararlanabilirsiniz. Güzel bir DIY projesi olduğunu da söyleyebilirim. Kıyafet kombinleri yaparken de işinize yarayacağını söyleyebilirim.

Evde drapaj manken nasıl yapılır

Öncelikle bu çalışmayı yapmanız için birtakım malzemelere ihtiyaç duyacaksınız. Bunlar elyaf, metal taban, 2 veya 3 rulo koli bandı, eski uzun tişört, karton, folyo ve streç film, makas işinizi görecektir.

Malzemeleri temin ettikten sonra hazırsınız demektir. O halde başlayalım. İlk olarak yardımcı birisine tişörtü giydiriyorsunuz. Hemen sonrasında da boyun kısmını streç filmle kaplamanız gerekiyor.

Sonra ise tüm bedeni koli bandı ile kapladıktan sonra kolları bırakıyorsunuz. Bantlama aşamasını tamamladıktan sonra da arka kısmı yine hazırlıyorsunuz. Sonrasında ise elyaf ile sıkıca kumaş artık kısımlarını doldurmanız gerekiyor.

evde-cansiz-terzi-mankeni-nasil-yapilir
evde-cansiz-terzi-mankeni-nasil-yapilir

Alt kısım için de karton kullanacaksınız. Bantlayarak ilgili bölümü tamamlayabilirsiniz. Kartonda alt kısım için metal ayağı kullanacaksınız. Resimli anlatımdan da bakarak nasıl yapıldığını inceleyebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi aşamalar kolay ve resimlerden de anlayarak ilerleyebilirsiniz. Bu tür çalışmalar yapıp, evinizde dikiş işlemlerinde ölçü alma aşamalarında veya kıyafet denemelerinde kullanabilirsiniz. Dikiş işleriyle uğraşanların mutlaka evinde olması gereken bir aparattır diyebilirim. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.fabartdiy.com/diy-how-to-make-your-own-shape-sewing-mannequin/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu