FARKLI BAYAN KAZAK MODELİ

Kalın ipler ile yapılmış bayan kazak modeli

Bugün sizlere yabancı bir siteden bulduğum farklı bir bayan kazak modeli göstermek istiyorum. Görünüş itibariyle çok şık duran bu kazak, bu sezonun kazak modasına oldukça uygun olan bir kazak diyebilirim.FARKLI BAYAN KAZAK MODELİ

Göstereceğim örgü bayan kazak modeli yapımı için kalın ipler kullanılmış. Bu ipler daha çok kalın tığlar ile birlikte kullanılan battaniye veya süsleme yapılan iplerden. İp çok kalın olduğu için burada kullanılan tığ numarası da ipe uygun bir şekilde seçilmiş.

Bu kazağı yapmak için 3 renk ip kullanılmış. İplerin renkleri birbirleri ile çok  uyumlu olmuş. Kazak işlenirken tığ işinin en basit örgü işi olan trabzan kullanılmış. Bütün kazak trabzanlardan yapılıyor diyebilirim.

İp ve tığ kalın oldukları için ilk başlarda kazağı örmekte zorlanabilirsiniz. Ama ilerleyen zamanlarda eliniz alışacak ve kolaylıkla kazağı öreceksiniz. Örgü bayan kazak modelinin önce bedeni yapılmış. Daha sonra kol kısımları yapılmış.

Dikkat ederseniz kol kısmında maviden sonra değiştirilen ip ile örülen kolun devamı için ilk başta sayı arttırılmış ve kazağın kolları fazlaca bol bir şekilde yapılmış. Siz burada olduğu gibi bol bir şekilde yapabileceğiniz gibi düz bir şekilde ilerlemeye de devam edebilirsiniz. Ama bence bu şekilde kazak daha güzel durmuş.

Örgü bayan kazak modeli yapımı oldukça basit olan ve kolayca işleyebileceğiniz bir kaç günde tamamlayacağınız bir örgü işi. Özellikle genç kızlar bu örgü işine bayılacaktır.

kaynak: www.sewrella.com/crochet-handy-dandy-jumper-kit-wool-gang/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu