FARKLI ÇİFT PİRİNÇ ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPILIŞI

Çift Pirinç Örgü Modeli

Nako eğitimlerine ara vermiştik. Bu gün sizlere çok güzel çift pirinç örgü örneğinin yapılışının nasıl olduğu üzerine paylaşımda bulunacağız. Bu örgü modeli ile çok güzel şal veya fular yapabilirsiniz.

Kazak örgüsünde kullanacağınız gibi hırka, şapka ve atkı dahi yapılabilen güzel bir örgü işidir. Mutlaka öğrenmenizi de öneririm. Hemen altta resimli adımlar var. Nako sitesinde yer alan bu bilgiler için kendilerine de ayrıca teşekkür ederiz.

Yine alta yer alan anlatımlı videoyu da mutlaka incelemenizi öneriyoruz. Çift pirinç örgü örneği nasıl yapılır diyorsanız ve hazırsanız? başlayalım.

Çift Pirinç Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Öncelikle ipliğin yönü hemen önde ve kendinize doğru olması gerekiyor. İlmekler ters alınacak. 2 ilmek ters örülecek. Ters örgü bilmeyenler için sitemizde yer alan anlatımları ve eğitim videolarını öneriyoruz.

İpliğin yönünü arkaya çevirerek örgüye devam ediyorsunuz. Daha sonra ipliğin yönünü arkaya çevirip 2 ilmek düz öreceksiniz. Bir sonraki resme geçelim hanımlar.

Çift Pirinç Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Burası son aşama ve yapacaklarınız ise 2 ilmek düz üstüne ters, 2 ilmek tersin üstüne ise düz örülecek. Örgü tamamlanmış oluyor. Takıldığınız bir şey olursa anlatımlı videoyu mutlaka izlemenizi öneriyorum.

Nako TV tarafından hazırlanan eğitici videoyu izleyerek sizde kolayca bu tekniği öğrenebilir ve şiş işi örgü işini kolayca yapmaya başlayabilirsiniz. Benzer örgü işlerini daha önce de sitemizde paylaşmış ve yer vermiştik. Onları da mutlaka inceleyin derim. Kolay gelsin hanımlar bize yazmayı unutmayın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. FARKLI ÇİFT PİRİNÇ ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPILIŞI için yorumda bulun

    FARKLI ÇİFT PİRİNÇ ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPILIŞI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak FARKLI ÇİFT PİRİNÇ ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPILIŞI için ilk yorumu yapabilirsin.